Kazań. Radwańska w zwycięskim transie. Zagra w finale!

/ Szymon Adamski , źródło: własne / materiały prasowe PZT, foto: AFP

Znakomita seria Urszuli Radwańskiej trwa nadal. Polka pokonała w półfinale turnieju ITF w Kazaniu Anastazję Tichonową 6:1, 4:6, 6:4 tym samym odnosząc dziewiąte zwycięstwo z rzędu! Jej przeciwniczką w meczu o mistrzowski tytuł będzie Julia Haciuka.

Radwańska od początku sezonu spisuje się bardzo dobrze. Wystąpiła dotąd w czterech turniejach, a na koncie ma już 15 zwycięstw. W ekspresowym tempie zbliża się do czołowej dwusetki rankingu WTA, ale to będzie tylko przystanek w drodze do celu. – Krok po kroku odrabiam straty spowodowane kilkumiesięczną przerwą w grze. Wierzę, że stopniowo będę skutecznie budować ranking i wrócę do czołowej setki w WTA – powiedziała Radwańska w rozmowie z PZT.

Ostatnie wyniki na pewno dodadzą jej animuszu. Przed dwoma tygodniami wygrała zawody ITF w Moskwie (pula nagród: 25 tysięcy dolarów). Po krótkim odpoczynku wróciła do rywalizacji w Kazaniu i spisuje się jeszcze lepiej. W trzech pierwszych meczach nie straciła ani jednego seta.

W półfinale sporo problemów Polce sprawiła Anastazja Tichonowa. 20-letnia Rosjanka walczyła bardzo dzielnie i potrafiła się podnieść po porażce 1:6 w pierwszym secie. W decydującej odsłonie rywalizacji duże znaczenie mogły mieć zaoszczędzone wcześniej siły. Radwańska, jak już wspomnieliśmy, dotarła do półfinału bez straty seta. Z kolei Tichonowa nie dość, że przegrała dwie partie, to jeszcze rozpoczynała zmagania od kwalifikacji. Nasza reprezentantka po 2 godzinach i 35 minutach pokonała ją 6:1, 4:6, 6:4.

W finale Radwańska spotka się z Białorusinką Julią Haciuką. Co ciekawe, ta sama zawodniczka była jej finałową rywalką we wspomnianym turnieju w Moskwie. Wówczas Polka pokonała ją 4:6, 6:3, 6:4.


Wyniki

Półfinał:

Urszula Radwańska (Polska, 6) – Anastazja Tichonowa (Rosja) 6:1, 4:6, 6:4