Kei Nishikori bliżej powrotu do gry, Japończyk trenuje na cegle

/ Łukasz Duraj , źródło: https://www.tennisworldusa.org/, własne, foto: AFP

Kei Nishikori nie pojawia się na kortach od dłuższego czasu. Ostatnio w mediach społecznościowych ukazały się jednak nowe informacje, sugerujące powrót Japończyka do profesjonalnej rywalizacji.

Kłopoty zdrowotne trapią 33-letniego Nishikoriego od kilkunastu miesięcy. W styczniu 2022 roku zawodnik z Azji przeszedł operację biodra, a jego rekonwalescencja znacznie się przedłużyła. Tenisista urodzony w Matsue planował wznowić grę po zeszłorocznym Wimbledonie, ale ostatecznie plany te nie doszły do skutku.

Długi rozbrat Kei’a z białym sportem prowokował jego sympatyków i dziennikarzy do spekulowania na temat ewentualnej emerytury byłego zawodnika pierwszej czwórki rankingu. Oliwy do ognia dolał sam zainteresowany, który w jednym z wywiadów przyznał, że rozważał taką możliwość. Wypowiedź ta odbiła się w Japonii szerokim echem, więc Nishikori musiał ją doprecyzować:

Wspomniałem o tym mimochodem i potem zorientowałem się, jak to może zabrzmieć. Wiedziałem, że dałem plamę. Tamta myśl była jednak szczera, więc nie chciałem tego ukrywać. Z powodu długotrwałej kontuzji nie byłem wtedy w najlepszym nastroju i sądziłem, że wyrzucenie tego z siebie jakoś mi pomoże.

Jednocześnie wiem, że włożyłem w moją karierę sporo wysiłku i byłem pewny, że nie chcę jej wieńczyć w ten sposób. Może to źle zabrzmi, ale mam sporo talentu do tenisa i zdobyłem w nim pozycję, której wielu nie sięgnęło, więc nie chcę się tak łatwo poddać. Gdybym wcześniej był tylko zawodnikiem drugiej setki, pewnie bym tak nie myślał i byłbym tylko rozczarowany, ale było inaczej. Inspiruje się Federerem, który był aktywnym tenisistą do czterdziestego roku życia. Jego przykład mówi mi, że mogę grać jeszcze pięć lub nawet siedem lat – podsumował.

Najnowsze zdjęcia wskazują, że Kei Nishikori może wystąpić w którymś turnieju rozgrywanym na kortach ziemnych. Jego ostatni oficjalny mecz to porażka z Danielem Evansem z października 2021 roku.