Kenin odrobiła straty w finale

/ Szymon Adamski , źródło: Własne, foto: AFP

Sofia Kenin po raz trzeci w tym sezonie wygrała turniej WTA. Tym razem urodzona w Moskwie Amerykanka nie miała sobie równych w Kantonie. W finale pokonała 6:7(4), 6:4, 6:2 starszą o 14 lat Samanthę Stosur.

Turniej w Kantonie, choć nie najwyższy rangą, dla obu finalistek był bardzo ważny. Sofia Kenin wciąż bowiem liczy się w walce o udział w wieńczących sezon Finałach WTA i 280 punktów za zwycięstwo w całych zawodach bardzo jej się przyda. W rankingu WTA Race Amerykanka awansuje na 12. miejsce. W oficjalnym rankingu pobije natomiast ,,życiówkę” i przesunie się z 20. na 17. pozycję. Z kolei dla Samanthy Stosur finał w Kantonie to zdecydowanie najlepszy wynik w tym sezonie. Warto też odnotować, że w trakcie trwania turnieju Australijka odniosła 600. zwycięstwo w karierze.

Finał przez pierwsze dwa sety był bardzo wyrównanym widowiskiem. Stosur niewiele brakowało do sprawienia dużej niespodzianki. Po wygraniu pierwszego seta, w drugim prowadziła 4:3. Możliwe, że później opadła z sił, a dużo młodsza rywalka potrafiła to wykorzystać. W trzecim secie przewaga Kenin była już bardzo wyraźna. Ostatecznie 20-latka wygrała 6:7(4), 6:4, 6:2.

Obie finalistki muszą teraz jak najszybciej przenieść się do Wuhan, gdzie lada moment rusza znacznie większy turniej. W pierwszej rundzie Kenin zagra z Anastazją Pawliuczenkową, a Stosur z Anastasią Anisimovą.