Kerber górą w pojedynku mistrzyń Wimbledonu

/ Anna Niemiec , źródło: wtatennis.com, foto: AFP

Niezwykle interesująca zapowiada się walka o najlepszą czwórkę imprezy Mallorca Open. W ćwierćfinałach zagrają Belinda Bencic i Amanda Anisimova oraz Caroline Garcia i Angelique Kerber, która wyeliminowała Marię Szarapową.

Leworęczna tenisistka pokonała Rosjankę 6:2 6:3, ale spotkanie trwało ponad półtorej godziny i było dużo bardziej wyrównane niż wskazywałby na to wynik. W wielu gemach zawodniczki grały na przewagi, ale w kluczowych momentach lepsza była Niemka, która w bilansie spotkań wyszła na prowadzenie 5:4.

Zawsze trudno jest rywalizować przeciwko Marii, szczególnie w drugiej rundzie. Dałyśmy z siebie wszystko i myślę, że kibicom mógł podobać się ten mecz – powiedziała w wywiadzie na korcie turniejowa „jedynka”. – Moim celem jest wygrać jak najwięcej spotkań przed Wimbledonem. Jestem tutaj, żeby rozgrywać dobre mecze przeciwko czołowym zawodniczkom świata. Oczywiście to zwycięstwo dodało mi pewności siebie przed moim kolejnymi meczami i wyjazdem do Londynu.

Kolejną rywalką Angelique Kerber będzie Caroline Garcia, która w trzech setach pokonała Paulę Badosę.

O półfinał hiszpańskich zawodów powalczą także Belinda Bencic i Amanda Anisimova. Szwajcarka nie rozegrała pełnego spotkania, ponieważ Shelby Rogers przy wyniku 1:3 w trzecim secie musiała poddać mecz z powodu kontuzji. Z kolei młodziutka półfinalistka Roland Garros pewnie wygrała z Alize Cornet.