Kerber i Beltz ponownie połączą siły

/ Dominika Opala , źródło: www.ndr.de /własne, foto: AFP

Angelique Kerber wraca pod skrzydła Torbena Beltza. Niemiecki szkoleniowiec doprowadził „Angie” do dwóch triumfów wielkoszlemowych w 2016 roku oraz do pierwszego miejsca w rankingu WTA. Tym samym Niemka zakończyła współpracę z Dieterem Kindlmannem. 

Angelique Kerber i Torben Beltz połączą siły na korcie po raz trzeci. Niemiec był trenerem rodaczki w latach 2003-2013 oraz 2015-2017. Drugi okres wspólnej pracy okazał się niezwykle owocny. Angie zdobyła dwa tytuły wielkoszlemowe w 2016 roku – w Melbourne i w Nowym Jorku. Ponadto mogła cieszyć się ze srebrnego medalu olimpijskiego w Rio de Janeiro, a także została liderką rankingu WTA.

Pod koniec listopada 2017 roku Kerber ogłosiła, że ich współpraca dobiegła końca. Wówczas Niemka połączyła siły z Wimem Fissette’em, a Beltz został trenerem Donny Vekić (zakończyli współpracę w lipcu tego roku).

Od listopada 2019 roku szkoleniowcem tenisistki trenującej w Puszczykowie był Dieter Kindlmann. Jednak pod jego skrzydłami „Angie” zagrała tylko jeden turniej. Potem leczyła kontuzję, a następnie rozgrywki przerwano z powodu pandemii koronawirusa.

Beltz zastąpi Kindlmanna w sztabie Niemki, a ta ma nadzieję, że „stary” trener pomoże jej wrócić do dawnej formy. Kerber nie ogłosiła jeszcze, kiedy zamierza wrócić do rywalizacji. Wiadomo, że nie wystąpi w turnieju w Palermo, pod znakiem zapytania stoi także jej gra w US Open, który rozpocznie się 31 sierpnia.