Kerber: Iga będzie liderką przez długi czas

/ Anna Niemiec , źródło: tennisworldusa.com, foto: AFP

Iga Świątek jest w tym roku bezdyskusyjnie najlepszą tenisistką świata. Wygrała już siedem turniejów, w tym dwa wielkoszlemowe i awansowała na pierwsze miejsce w światowym rankingu. Po ogromny wrażeniem dyspozycji naszej tenisistki jest Angelique Kerber.

Niemka, która obecnie spodziewa się pierwszego dziecka i przerwała zawodową karierę, w samych superlatywach wypowiadała się o swojej młodszej koleżance z kortu w wywiadzie, którego udzieliła stronie internetowej Porsche Tennis Grand Prix.

Jestem pod wrażeniem jej opanowanie w tej sytuacji, w której się znalazła. Tego jak poradziła sobie z tym całym zamieszaniem wokół niej. Ona ma w końcu dopiero 21 lat. Znam ją dobrze i jestem bardzo ciekawa jak długo będzie kontynuować grę na tym samym bardzo wysokim poziomie.

Byłej liderce światowego rankingu bardzo imponuje również regularność, którą podopieczna Tomasza Wiktorowskiego prezentuje w tym roku.

W tym sezonie ona wygrała nie tylko w Paryżu i Nowym Jorku, ale również w Doha, Indian Wells, Miami, Rzymie i Stuttgarcie. Ona jest bardzo silna mentalnie i pomimo sukcesów, która osiągnęła, wciąż trenuje równie ciężko. To i intensywność, z która gra od samego początku do końca meczu, sprawiają, że bardzo trudno ją pokonać.

Trzykrotna mistrzyni wielkoszlemowa uważa, że Świątek będzie dominować w najbliższych latach i niewiele zawodniczek będzie w stanie jej zagrozić.

Myślę, że Iga będzie numer jeden na świecie przez bardzo długo. Inną zawodniczką, która jeszcze w ostatnim czasie udowodniła, że potrafi grać dobry, równy tenis pod presją jest Coco Gauff. Czuję, że ona wkrótce również będzie pozycji, żeby walczyć o zwycięstwo w Wielkim Szlemie i atakować najwyższe pozycje w światowym rankingu – zakończyła Angelique Kerber.