Kerber poza Top 10, awanse Polek

/ Dominika Opala , źródło: własne , foto: AFP

Angelique Kerber nie obroniła tytułu na kortach Wimbledonu i wypadła z czołowej „dziesiątki” rankingu pierwszy raz od czerwca ubiegłego roku. Z kolei nowa zwyciężczyni Simona Halep awansowała na 4. pozycję.

Triumfatorka Wimbledonu 2018 Angelique Kerber nie obroniła tytułu, odpadając w drugiej rundzie turnieju. Tym samym Niemka spadła w najnowszym notowaniu o osiem miejsc i aktualnie plasuje się na 13. pozycji. „Angie” nie była tak nisko klasyfikowana od stycznia 2018 roku, kiedy to zajmowała 16. lokatę.

Z kolei Simona Halep, która sięgnęła w sobotę po pierwszy tytuł na kortach Wimbledonu, może cieszyć się także z awansu w rankingu. Rumunka skoczyła o trzy miejsca i obecnie jest czwartą tenisistką na świecie. Od trzeciej zawodniczki w zestawieniu, Karoliny Pliszkovej, dzielą ją 122 punkty. Liderką pozostała Ashleigh Barty, a wiceliderką Naomi Osaka.

Serena Williams, która drugi rok z rzędu przegrała w finale Wimbledonu, zanotowała niewielki awans. Z miejsca 10. wskoczyła na 9. Znacznie solidniejszym skokiem może pochwalić się natomiast jej rodaczka. 15-letnia Cori Gauff, która sensacyjnie dotarła do czwartej rundy Wimbledonu awansowała o 172 pozycje i zajmuje aktualnie 141. lokatę.

Jeśli chodzi o Polki, to powody do zadowolenia z pewnością ma Magda Linette. Poznanianka po świetnym występie w londyńskim szlemie ponownie została pierwszą rakietą Polski. Linette powędrowała w górę o 15 oczek i obecnie zajmuje 60. miejsce. Jedną lokatę za starszą koleżanką plasuje się Iga Świątek. Top 3 Polek zamyka Katarzyna Kawa na 196. pozycji (awans o 35 miejsc).