Kerber: Teraz nikt nie chce wsiadać do samolotu

/ Dominika Opala , źródło: www.tennismagazine.de /własne, foto: AFP

Angelique Kerber, która była gościem w obecnym studiu sportowym stacji ZDF, wyraziła obawy dotyczące lotu do Nowego Jorku. Niemka nie podjęła jeszcze decyzji, czy weźmie udział w US Open. 

Angelique Kerber przyznała, że w tej chwili ma trudności z wyobrażeniem sobie startu w US Open – W obecnej sytuacji nikt nie chce wsiąść do samolotu i polecieć do Nowego Jorku. Dlatego w najbliższych tygodniach zobaczę, czy liczby zakażeń tam spadną – powiedziała była liderka rankingu, która była gościem w studiu sportowym ZDF.

US Open ma być pierwszym turniejem wielkoszlemowym po przerwie związanej z pandemią koronawirusa. Nowojorski szlem zaplanowano w dniach 31 sierpnia – 13 września. Miasto to jest jednym z najbardziej dotkniętych ze względu na koronawirusa. Jednak już pod koniec czerwca podjęto pierwsze kroki w kierunku ponownego otwarcia.

Niemka chce podjąć decyzję o udziale w bardzo krótkim czasie. Jeśli liczby zakażeń będą się zmniejszać, a sytuacja na świecie się rozluźni, to, jak powiedziała Kerber, poleci do Stanów Zjednoczonych.

Jestem odpowiedzialna za siebie i mój zespół. To jest mój priorytet – zapewniła triumfatorka US Open z 2016 roku.