KIA AAO: porażka Polki w finale

/ Michał Jaśniewicz, źródło: własne, foto: www.facebook.com/kia.australianopen/photos

Polski duet zakończył zmagania w rywalizacji Amatorskiego Australian Open. Monika Biernat przegrała finał na Rod Laver Arena z reprezentantką gospodarzy. W mikście nasza para zajęła pozycję 5-6.

Polka znakomicie spisywała się we wczoraj w eliminacjach, rozgrywanych na słynnych kortach Kooyong (nawierzchnia trawiasta) i zapewniła sobie miejsce w finale zmagań. Dzięki czemu Monika Biernat dostąpiła zaszczytu rozegrania spotkania na Rod Laver Arena. Niestety Polka przegrała mecz o tytuł z reprezentantką gospodarzy Masa Jovanovic.

""

Dziś również odbyła się rywalizacja w turnieju mikstowa. Monika Biernat i Paweł Pomierny zdołali wyjść z grupy, ale w ćwierćfinale ulegli parze australijskiej. Ostatecznie nasz duet zakończył zmagania na miejscach 5-6.

 

""

 

""

Biernat i Pomierny to triumfatorzy polskich eliminacji turnieju KIA Amateur Australian Open 2013. Cyklu zawodów w naszym kraju, którego stawką jest wyjazd do Melbourne, odbywa się pod egidą Amatorskiego Tenisa Polskiego. Najpierw odbywają się eliminacyjne turnieje mikstowe w wybranych miastach, a poszczególni triumfatorzy spotykają się w wielkim finale w Warszawie.

""

 

Więcej zdjęć można zobaczyć tutaj.

 

Organizacja Amatorski Tenis Polski powstała w roku 2007, a jej celem jest propagowanie tenisa, a także ujednolicenie oraz podniesienie poziomu organizacyjnego rozgrywek amatorskich.  Amatorski Tenis Polski angażuje się w takie przedsięwzięca jak właśnie KIA Amateur Australian Open, ale również bardzo wiele innych. Po więcej informacji zapraszamy na stronę atp.org.pl.