Kibice znają Bouchard lepiej niż… ona sama. „Nie potrafię tego uzupełnić! A przecież to o mnie!”

/ Natalia Kupsik , źródło: własne/www.tennisworldusa.org, foto: AFP

Choć sportowa kariera Eugenie Bouchard dla wielu okazała się sporym rozczarowaniem, Kanadyjka nadal gromadzi wokół siebie rzeszę śledzących jej poczynania fanów. Jak się okazuje niektórzy z nich historię tenisowych zmagań swojej ulubienicy znają lepiej niż… ona sama. Krzyżówka przygotowana przez jednego kibiców okazała się dla zawodniczki prawdziwym wyzwaniem.

Od kilku tygodniu miłośnicy różnych dyscyplin robią co w ich mocy, by podczas przymusowej przerwy w rywalizacji zapewnić sobie choćby namiastkę sportowej rozrywki. Jedna ze znudzonych fanek Eugenie Bouchard wolny czas wykorzystała na stworzenie nietypowej krzyżówki. Aby ją wypełnić należało odpowiedzieć na szereg pytań dotyczących kariery kanadyjskiej tenisistki. Autorka samą siebie określiła jako sportową fanatyczkę, tenisową fankę i dumną kibickę Genie Bouchard, a na Twitterze podzieliła się efektami swojej pracy.

– Przygotowałam krzyżówkę, żeby jakoś zabić czas, ponieważ jestem znudzona – napisała użytkowniczka o nicku AlysonP7 i zapytała idolkę – Na jak wiele pytań jesteś w stanie odpowiedzieć nie oszukując? Szczerze mówiąc niektóre są nieco trudniejsze.

Wbrew pozorom postawione przed zawodniczką zadanie rzeczywiście okazało się niełatwe. Po pewnym czasie Bouchard odpowiedziała na wiadomość ze zdziwieniem przyznając, że nie zna odpowiedzi na wiele pytań. – Co?! Nie potrafię tego uzupełnić! A przecież to o mnie! – napisała.

Przypomnijmy, że jeszcze kilka lat temu tenisistka wydawała się skrywać w sobie olbrzymi potencjał. Za sprawą imponujących umiejętności oraz wyjątkowej urody wielu upatrywało w niej następczyni Marii Szarapowej. Po serii udanych występów w tym m.in. gry w finale Wimbledonu  w 2014 roku, kariera Kanadyjki nieoczekiwanie jednak wyhamowała. Z czasem Bouchard coraz gorzej radziła sobie w międzynarodowej rywalizacji i systematycznie traciła pozycję na światowych listach. W ten sposób z piątego miejsca w zestawieniu szybko spadła na zajmowane aktualnie 332.