Kiedy Jannik Sinner może stać się liderem rankingu?

/ Izabela Modrzewska , źródło: tennis365.com/oprac.własne, foto: AFP

Jannik Sinner może wyprzedzić Novaka Dżokovica i objąć fotel lidera już wkrótce. Gdy to się wydarzy, zostałby pierwszym Włochem w historii, który znajdował się na czele rankingu ATP. 

Po zwycięstwie w Miami Open, 22-latek wygrał swój trzeci tytuł w tym sezonie i tym samym wskoczył na drugie miejsce przed Carlosem Alcarazem. Włoski tenisista obecnie ma trochę ponad 1000 punktów straty do Dżokovica. Kolejny turniej, w którym wystąpi to Monte-Carlo Masters o randze 1000, gdzie do obrony ma 360 punktów. Jeśli wygra, pozycja lidera będzie na wyciągnięcie ręki. Ten scenariusz może stać się realny już w Madrycie.

Serbski zawodnik nie potwierdził udziału w turnieju w Hiszpanii, ale planuje zagrać Rzymie, gdzie może zmierzyć się z Włochem przed jego własną publicznością. Utrzymanie bądź ewentualny powrót na pozycję lidera będzie dla 36-latka o tyle utrudniony, że czeka go obrona 2000 punktów za zwycięstwo we French Open. Dla porównania, Sinner ma tych punktów 45.

Choć młody tenisista przegrał w tym roku tylko jeden mecz, nie czuje się pewnie wchodząc w okres gry na kortach ziemnych, gdzie „zazwyczaj ma trudności”. Zawodnik podkreśla jednak, że od zeszłego roku zrobił duży progres, zwłaszcza w kwestii przygotowania fizycznego.