Kim Clijsters powraca do rywalizacji

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/www.twitter.com, foto: AFP

Kim Clijsters wystąpi w odbywającym się w dniach 22 marca  – 4 kwietnia turnieju WTA 1000 w Miami. Dwukrotna mistrzyni imprezy otrzymała od organizatorów dziką kartę.

W ubiegłym roku była liderka rankingu WTA wznowiła karierę po ośmiu latach przerwy. Wystąpiła wówczas w trzech turniejach: w Dubaju, w Monterrey oraz podczas US Open. Co prawda, nie wygrała żadnego spotkania, ale pokazała, że przez ten czas przerwy nie zapomniała, jak się gra w tenisa. Teraz mistrzyni Miami Open 2005 i 2010 powróci na Hard Rock Stadium .

– Jesteśmy bardzo podekscytowani powrotem Kim do Miami. Jest wspaniałą tenisistką i jeszcze lepszą osobą. Poza tym nieczęsto masz okazję zobaczyć kogoś, kto został wprowadzony do Międzynarodowej Tenisowej Galerii Sław, rywalizującego na zawodach tego poziomu – możemy przeczytać w oświadczeniu dla mediów wydanym przez dyrektora turnieju, Jamesa Blake’a.

Także Clijsters nie kryje radości z tego, że będzie jej dane wystąpić w imprezie. – Miami Open zawsze był dla mnie ulubionym przystankiem w tourze. Mam stąd świetne wspomnienia i osiągnęłam tam znakomite rezultaty. Nie mogę się doczekać powrotu do Miami – wyznała czterokrotna mistrzyni wielkoszlemowa.

Oprócz występu w Miami, Clijsters ma również w planach udział w turnieju w Charleston. Impreza, której organizatorzy też przyznali Belgijce dziką kartę, zostanie rozegrana między 3 a 11 kwietnia.