Kitzbuhel. Roberto Bautista Agut ponownie triumfuje na mączce

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/atptour.com, foto: AFP

Roberto Bautista Agut pokonał Filipa Misolicia w finale turnieju ATP 250 w Kitzbuhel. Tym samym tenisista z Hiszpanii sięgnął po jedenasty tytuł mistrzowski w karierze. 

Pogoda sprawiła, że piątek nie udało się dokończyć półfinału między Filipem Misoliciem i Yannikiem Hanfmanem. Panowie zeszli z kortu z powodu opadów deszczu po pierwszym punkcie tie-breaka decydującego seta. Ponownie na kort wyszli w sobotę i awans do finału zapewnił sobie 204. w rankingu ATP przed imprezą reprezentant gospodarzy.

W nim grający dzięki „dzikiej karcie” tenisista miał niewiele do powiedzenia. Hiszpan dyktował warunki na korcie od początku do końca. O losach obu odsłon zdecydowały po dwa przełamania serwisu, które uzyskał Bautista Agut. Co prawda Austriak miał szanse na odrobienie strat. Jednak skuteczna gra zwłaszcza z forhandu sprawiła, że to zawodnik z Półwyspu Iberyjskiego ostatecznie sięgnął po tytuł.

– Bardzo chciałem pogratulować Roberto wygranej. Wielokrotnie widziałem Cię w telewizji podczas różnych transmisji, więc gra przeciwko Tobie to był dla mnie ogromny honor – skomentował spotkanie Misolić, któremu punkty zdobyte za finał w Kitzbuehel pozwolą awansować w rankingu w okolicę 135. miejsce w rankingu ATP. Austriak nigdy wcześniej nie był tak wysoko.

Dla Bautisty Aguta austriacki tytuł to drugie mistrzostwo na tej nawierzchni. Poprzednio po mistrzostwo na mączce sięgnął w 2014 roku w Stuttgarcie. – Od mojej poprzedniej wygranej na mączce minęło już bardzo dużo czasu. Tym bardziej się cieszę z triumfu, że wykonałem ostatnio dużo pracy, aby być dobrze przygotowanym – skomentował swe zwycięstwo tenisista hiszpański.


Wyniki

Finał singla:

Roberto Bautista Agut (Hiszpania, 3) – Filip Misolić (Austria, WC) 6:2, 6:2