Kitzbuhel. Hurkacz i Bublik ulegli finalistom Australian Open

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: AFP

Hubertowi Hurkaczowi i Aleksandrowi Bublikowi nie udało sprawić się niespodzianki w meczu 1. rundy turnieju gry podwójnej w Kitzbuhel. Polak i reprezentant Kazachstanu przegrali 2:6, 4:6 z finalistami tegorocznej edycji Australian Open – Maxowi Purcellowi i Luke’owi Saville’owi z Australii. 

Nasz reprezentant już po raz drugi w ciągu ostatnich trzech tygodni stanął naprzeciw australijskiej pary. Los skojarzył go z Purcellem i Saville’em również w Western&Southern Open, turnieju poprzedzającym zmagania w US Open. Wówczas partnerem wrocławianina był jednak John Isner. Polak i Amerykanin wygrali tamto spotkanie, a jeszcze większe wrażenie robił rozmiar zwycięstwa. Oddali rywalom tylko trzy gemy.

Do Kitzbuhel Isner jednak nie przyleciał. Nowym partnerem Hurkacza został Aleksandr Bublik z Kazachstanu, z którym Polak nigdy wcześniej nie tworzył pary deblowej. Purcell i Saville w ostatnim czasie nie zachwycali i po awansie do finału Australian Open nie wygrali ani jednego spotkania, jednak przewaga zgrania była po ich stronie. Australijczycy wykorzystali ten fakt i przerwali złą serię, zwyciężając 6:2, 6:4 w niespełna godzinę. Trzykrotnie przełamali Polaka i Kazacha, podczas gdy sami musieli bronić w całym meczu tylko jednego break-pointa.

Mimo porażki w turnieju deblowym Hurkacz pozostaje w Kitzbuhel. Już w czwartek czeka go znacznie ważniejszy mecz – walka o awans do ćwierćfinału priorytetowo przez niego traktowanej gry pojedynczej. Dzisiaj poznał przeciwnika w tym pojedynku. Będzie nim Niemiec Maximilian Marterer, który w pierwszej rundzie sprawił sporą niespodziankę, eliminując Austriaka Dennisa Novaka – pod nieobecność Thiema najwyżej notowanego reprezentanta gospodarzy.

 


Wyniki

Pierwsza runda gry podwójnej:

Max Purcell, Luke Saville (Australia) – Aleksandr Bublik, Hubert Hurkacz (Kazachstan, Polska) 6:2, 6:4