Klub z Marbelli przeprasza za trening lidera rankingu

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/www.cas.sk, foto: AFP

Novak Dżoković odbył w poniedziałek pierwszy od dwóch miesięcy trening tenisowy. Jak się okazało, zajęcia odbyły się niezgodnie z prawem, jakie obecnie obowiązuje w Hiszpanii.

Na swoim koncie na Instagramie 17-krotny mistrz wielkoszlemowy poinformował, że na kortach Club de Tenis Puente Romano w Marbelli przeprowadził trening. Serbowi towarzyszył przyjaciel, notowany na 427. miejscu w rankingu ATP, Carlos Gomez. Aby zajęcia się odbyły, panowie powinni posiadać specjalną zgodę, którą jak donoszą media, uzyskali.

Jednak sprawa wywołała dyskusje. Jest to związane z obowiązującymi obecnie przepisami związanymi z pandemią COVID-19. Od 4 maja zachowując wszelkie warunki zachowania zasad bezpieczeństwa i izolacji społecznej sportowcy zawodowi mogą trenować. Jednak tyczy się to jedynie zajęć indywidualnych. Praca w grupach z kolei jest na tę chwilę zabroniona do 11 maja. W związku z zaistniałą sytuacją władze klubu w Marbelli wystosowały specjalne oświadczenie. Przepraszają w nim za swoje działanie i wszelkie konsekwencje z nim związane biorą na siebie.

– Zrozumieliśmy, że zawodowi sportowcy mogą trenować, dlatego upoważniliśmy pana Dżokovicia do korzystania z naszych kortów. Jednak po rozmowie z Hiszpańską Królewską Federacją Tenisa (RFET), wiemy, że do 11 maja musimy się wstrzymać z udostępnianiem naszych obiektów. Przekazaliśmy te wyjaśnienia panu Dżokoviciowi i wspólnie doszliśmy do porozumienia co do treningów od dnia 11 maja. Z przykrością informujemy, że nasza błędna interpretacja mogła postawić pana Dżokovicia w niewygodnej sytuacji i utrudnić mu działanie – możemy przeczytać w oświadczeniu wydanym przez hiszpański klub.

W związku z pandemią koronawirusa rozgrywki tenisowe na całym świecie zostały wstrzymane co najmniej do 13 lipca. Sytuacja związana z COVID-19 jest monitorowana i władze światowego tenisa na bieżąco reagują. Wiele turniejów już zostało odwołanych, a terminy innych uległy zmianie. Na początku czerwca ma zapaść decyzja co do US Open Series oraz kończącej go imprezy w Nowym Jorku.