Kluż-Napoce. Faworytka gospodarzy zmierza po tytuł

Elena-Gabriela Ruse i Tamara Korpatsch wystąpią w niedzielnym finale turnieju WTA 250 w Kluż-Nepoce. Miejscowych kibiców cieszy szczególnie obecność w ostatnim meczu imprezy obecność tej pierwszej tenisistki, która występ w imprezie rozpoczęła z tak zwanego wysokiego C.

Sklasyfikowana pod koniec drugiej setki rankingu WTA Ruse w drabince turnieju głównego znalazła się dzięki „dzikiej karcie”. I już od pierwszego pojedynku pokazała, że specjalna przepustka wylądowała w odpowiednich rękach. W meczu pierwszej rundy zawodniczka z Bukaresztu uporała się w trzech setach z Alycią Parks, czyli turniejową „dwójką”. W sobotnim meczu o finał Ruse uporała się w dwóch setach inną wysoko klasyfikowaną zawodniczką – Rebeką Masarovą. Hiszpanka to jedynak rozstawiona zawodniczka, która dotarła do fazy półfinałowej.

Tym samym po tym jak Elena-Gabriela Ruse w 2021 roku wystąpiła w dwóch finałach głównego cyklu, w niedzielę powalczy o powtórzenie sukcesu z Hamburga, gdzie sięgnęła po pierwszy tytuł w karierze. Finałową rywalką reprezentantki gospodarzy będzie Tamara Korpatsch.

Trzecia rakieta naszych zachodnich sąsiadów w rankingu WTA spotkała się w drugim sobotnim półfinale ze swą rodaczką Evą Lys. W pierwszej partii późniejsza zwyciężczyni od stanu 3:3 wygrała trzy z czterech gemów, aby zakończyć premierową partię. W drugiej odsłonie Korpatsch dwukrotnie przełamując 21-letnią rywalkę wyszła na prowadzenie 5:1, aby co prawda przegrać jeszcze dwa gemy, ale ostatecznie zameldować się w niedzielnym finale.

Faworytką meczu o tytuł wydaje się tenisistka gospodarzy. Niedzielny pojedynek będzie trzecim spotkaniem obu tenisistek na zawodowych kortach. Zarówno w 2018 roku jak i dwa lata później zwycięsko z rywalizacji po trzysetowych bojach wychodziła Elena-Gabriela Ruse.