Kluż-Napoka. Nieudany debiut Linette

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: AFP

Magda Linette po raz pierwszy w karierze wzięła udział Transylvania Open. Niestety już w pierwszej rundzie w dwóch setach przegrała z Xinyu Wang.

Chinka lepiej rozpoczęła spotkanie i dzięki dobrym returnom zdobyła przełamanie już w pierwszym gemie. Poznanianka miała szanse, żeby odrobić stratę w czwartym gemie, ale nie wykorzystała żadnego z trzech „breakpointów”. Wybrnięcie z trudnej sytuacji dodało skrzydeł tenisiście z Azji, która w kolejnych gemach bardzo dobrze spisywała się przy własnym serwisie. Wang dołożyła jeszcze jedno przełamanie w siódmym gemie i objęła prowadzenie w meczu.

Druga odsłona spotkania była bardziej wyrównana. Reprezentantka Chin w piątym gemie jako pierwsza odebrała podanie rywalce. Linette błyskawicznie zdołała odrobić stratę, ale po chwili ponownie nie była w stanie utrzymać serwisu. Jak się później okazało to był decydujący moment meczu. Druga rakieta Polski straty już nie zdołała odrobić i po godzinie i 21 minutach gry pożegnała się z rywalizacją.

Magda Linette przeniesie się teraz do Meksyku, gdzie zagra w imprezie WTA 1000 w Guadalajarze i challengerze WTA 125 w Tampico. Później razem z reprezentacją Polski powalczy w finałach Billie Jean King Cup w Glasgow.


Wyniki

Pierwsza runda singla

Xinyu Wang (Chiny) – Magda Linette (Polsko, 5) 6:2 6:4