Kluż-Napoka. Pewne miejsce w półfinale dla Polki

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/www.wtatennis.com, foto: AFP

Katarzyna Kawa i Katarzyna Piter skrzyżują w czwartek rakiety. Stawką meczu będzie półfinał turnieju rangi WTA 250 w Kluż-Napoce. W środę szczególnie poznanianka uzyskała cenny rezultat.

Przed niespełna dwoma tygodniami tenisistka z Wielkopolski po raz piąty w karierze wystąpiła w finale deblowym turnieju głównego cyklu. W Gdyni Piter i Katerina Bondarenko musiały uznać wyższość duetu Anna Dailina i Lidziya Marozava. Tym razem partnerką Białorusinki była Aleksandra Krunić, a duet w rumuńskiej imprezie rozstawiono z numerem drugim. W meczu pierwszej rundy górą były jednak niżej notowane Katarzyna Piter i Mayar Sherif. Szczególnie zacięta była pierwsza odsłona, w której turniejowe dwójki prowadziły już 5:3. Jednak cztery kolejne gemy wygrał duet polsko-egipski.

Rywalkami Piter i Sherif w meczu o półfinał będą Katarzyna Kawa i Renata Voracova. Polka i Czeszka okazały się lepsze od duetu Elena Bogdan i Isabella Szinikova. Rumunka oraz Bułgarka gładko przegrały pierwszego seta, ale w drugiej partii stawiły opór. Jednak to ostatecznie nasza tenisistka i reprezentantka naszych południowych sąsiadów wystąpią w czwartkowym meczu o 1/2 finału.


Wyniki

Pierwsza runda debla:

Katarzyna Kawa (Polska) / Renata Voracova (Czechy) – Elena Bogdan (Rumunia) / Isabella Szinikowa (Bułgaria) 6:1, 7:6(5)

Katarzyna Piter (Polska) / Mayar Sherif (Egipt) – Aleksandra Krunić (Serbia, 2) / Lidziya Marozava (Białoruś, 2) 7:5, 6:4