Kluż-Napoka. Turniej bez kibiców

/ Dominika Opala , źródło: własne/ www.twitter.com, foto: AFP

W związku z decyzją rumuńskiego rządu, tegoroczna edycja Transylvania Open odbędzie się bez udziału kibiców. Rozporządzenie spowodowane jest rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem w Rumunii. 

Organizatorzy turnieju w Kluż-Napoce przekazali złą wiadomość dla wszystkich fanów, którzy chcieli śledzić zmagania zawodowych tenisistek na żywo. Transylvania Open 2021 odbędzie się za zamkniętymi drzwiami. Rosnąca liczba przypadków Covid-19 zmusiła rząd do podjęcia stanowczych kroków. Dlatego też w ostatniej chwili okazało się, że kibice nie będą mogli wspierać swoich faworytek na żywo. Decyzja wchodzi w życie od poniedziałku. Tym samym fani mogą śledzić rywalizację w fazie eliminacji.

– Z powodu decyzji rządu jesteśmy zmuszeni do organizacji Transylvania Open bez kibiców – brzmi fragment oświadczenia na Twitterze. – Zrobiliśmy absolutnie wszystko, aby przygotować możliwie najbezpieczniejsze wydarzenie w tych warunkach. Teraz jesteśmy niewiarygodnie smutni, że nie zobaczymy was, naszych przyjaciół, na trybunach.

Transylvania Open 2021 rozpocznie się 25 października. Najwyżej rozstawioną zawodniczką jest Simona Halep, która w pierwszej rundzie zmierzy się z rodaczką, Eleną-Gabrielą Ruse. W turnieju głównym wstąpią też m.in. Anett Kontaveit, Emma Raducanu czy Jill Teichmann.