Kohlschreiber: to mój ostatni turniej

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: Wimbledon, foto: AFP

Philipp Kohlschreiber już jakiś czas temu zapowiadał, że powoli myśli o zakończeniu kariery. Teraz poinformował, że tegoroczny Wimbledon to ostatni turniej w jego karierze. Aktualnie Niemiec walczy o awans do drabinki głównej.

Mając niespełna 39 lat Philipp Kohlschreiber po raz pierwszy bierze udział w eliminacjach Wimbledonu w Roehampton. I, jak zapowiada, po raz ostatni. Tenisista, który jak dotąd zawsze znajdował miejsce w drabince głównej Wimbledonu bez konieczności przechodzenia kwalifikacji, ogłosił bowiem, że to jego ostatni turniej w karierze.

Poinformował o tym po pokonaniu 6:2, 6:2 Francuza Gregoire’a Barrere w pierwszej rundzie eliminacji. Były 16. zawodnik rankingu ATP dziesięć lat temu osiągnął w Londynie swój największy wielkoszlemowy sukces, dochodząc do ćwierćfinału. Teraz będzie zadowolony, jeśli uda mu się znaleźć w turnieju głównym.

W drugiej rundzie eliminacji jego rywalem będzie Kazach Michaił Kukuszkin. Jeśli Niemiec sobie z nim poradzi, o awans do głównej drabinki zmierzy się ze zwycięzcą starcia Brazylijczyka Matheusa Pucinelliego de Almeidy z Węgrem Zdomborem Pirosem.