Kolejna czytelnicza niespodzianka od Andrei Petkovic!

/ Natalia Kupsik , źródło: własne/www.tennisworldusa.org, foto: AFP

Andrea Petkovic zapowiedziała, że jeszcze tej jesieni wydana zostanie jej pierwsza książka. Już dziś wiemy, że wątki autobiograficzne to nie jedyne, czego czytelnicy mogą się po niej spodziewać.

O tym, że świat literatury jest Andrei Petkovic wyjątkowo bliski mieliśmy okazję przekonać się już jakiś czas temu. Pod koniec marca Niemka zaskoczyła kibiców, kiedy w ramach walki z kwarantannową nudą postanowiła założyć internetowy klub książki. Choć pomysł wydawał się staromodny Raquet Book Club szybko zyskał na popularności. Tym razem zawodniczka przygotowała dla kibiców kolejną czytelniczą niespodziankę. W rozmowie z dziennikarzami Das Bild zdradziła, że jest właśnie w końcowej fazie pisania książki pt. „Pomiędzy chwałą a honorem”. W ten sposób tenisistka zaprasza kibiców za kulisy swojej kariery, choć jak przekonuje jej doświadczenia mają stać się jedynie płaszczyzną przekazu dla nieco bardziej uniwersalnych refleksji.

– To historie, które nie zawsze zdarzyły się w rzeczywistości, choć część z nich jest oparta na faktach – przyznaje Niemka –  Starałam się przy ich pomocy opowiedzieć najdokładniej, jak to możliwe o tym, co nazywa się życiem w roli osoby publicznej i o całej tej otoczce. O tym jak ja i ludzie wokół mnie musieli sobie z tym poradzić oraz o tym, czego się dzięki temu nauczyłam.

Andrea Petkovic to nie jedyna tenisistką, którą jeszcze tej jesieni czekać ma pisarski debiut. Nadzieje na opublikowanie we wrześniu książki własnego autorstwa ma także Alize Cornet. Jej „Bez kompromisów” na wydawniczym rynku pojawić miało się już jakiś czas temu. Niestety ze względu na wybuch pandemii premiera musiała zostać odsunięta w czasie.

– Zawsze byłam wielka fanką literatury – przyznaje Francuzka – Książka jest dziełem wyłącznie mojej własnej pracy. To mieszanką autobiografii i literatury podróżniczej – wyjaśnia.