Kolejna nowość od ASICS – GEL RESOLUTION 9

/ Adam Romer , źródło: Własne, foto: ASICS/Własne

Zakładając przed wejściem na kort najnowszy produkt firmy ASICS, zastanawiałem się, czy da się napisać o tych butach coś nowego. Ponieważ w ostatnich latach grałem w kilku poprzednich modelach, nie trzeba było mnie namawiać na ich wypróbowanie, ale czy rzeczywiście różnią się czymś od swoich poprzedników z numerami 8, 7 czy 6?

Po kilku godzinach spędzonych w ASICS GEL RESOLUTION 9 na korcie mogę ze spokojem powiedzieć: tak, jest o czym napisać.

Zgodnie z obowiązującą w całym koncernie ASICS filozofią „Kaizen” nowy model jest o szczebelek lepszy od poprzedników. Daje odrobinę lepszą stabilizację, odrobinę lepiej trzyma stopę i odrobinę lepiej pomaga ci w poruszaniu się na boki kortu. Czyli niby nic wielkiego, a jednak w kluczowym momencie ta odrobina może zrobić na korcie różnicę…

Na tę z pozoru niezauważalną różnicę składa się przede wszystkim nowy kształt podeszwy i nieco zmodyfikowana konstrukcja skorupy buta, w szczególności bocznych elementów stabilizujących. Nad ich nowym kształtem konstruktorzy ASICS-a spędzili trochę czasu. Konstrukcja buta poprawia także amortyzację przy wszelkich gwałtownych ruchach, skokach czy podbiegach na korcie.

W przeciwieństwie do niektórych produktów konkurencyjnych marek, buty ASICS są od pierwszego założenia wygodne. Nie trzeba ich „rozbijać”, ani  czekać, by ułożyły się do stopy. Leżą na stopie jak ulał, miękkie wewnątrz, a twarde i stabilne na zewnątrz. Dla mnie optymalne rozwiązanie.

Dodatkowo jest jeszcze jeden aspekt, którym najnowszy ASICS GEL RESOLUTION 9 przebija swoich poprzedników. „Dziewiątka” jest łatwiejsza do założenia. Zawdzięcza to lepszemu wyprofilowaniu przy języku. Taki drobny szczegół, a cieszy.

Jest też jedna rzecz niepraktyczna. Wzór, który jest na skorupie buta, szczególnie na palcach, przy częstej grze na kortach ziemnych, powoduje, że w zagłębieniach zbiera się mączka. Z czasem buty wyglądają jakby były zakurzone.

Estetom pozostaje regularnie przecieranie ich wilgotną szmatką lub… nie zwracanie na ten szczegół uwagi.

Choć buty ASICS BEL RESOLUTION 9 stworzone zostały z myślą o profesjonalnych tenisistach (w tym o Idze Świątek), to mogą w nich także grać amatorzy, gracze klubowi i trenerzy. Nie mam wątpliwości, że każdy doceni walory nowego produktu japońskiej marki,

 

Ocena (w skali 1-10): 8,5

Adam Romer

Nowe buty GEL RESOLUTION 9 do nabycia od początku roku w sklepach „Strefy Tenisa” i na www.strefatenisa.com.pl