Kolejna operacja mistrza US Open 2009

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/www.instagram.com, foto: AFP

Juan Martin del Potro podda się kolejnej operacji kolana. O zabiegu, jaki przejdzie Argentyńczyk, poinformowali ludzie z bliskiego otoczenia wielkoszlemowego mistrza na jednym z kont na Instagramie.

Tenisista z Tandil to była trzecia rakieta rankingu ATP. Kłopoty zdrowotne sprawiły jednak, że obecnie notowany jest na 121. pozycji. I wiele wskazuje na to, że jeszcze długo swojej pozycji del Potro nie poprawi.

Argentyńczyk najpierw miał wrócić do rywalizacji w październiku, a następnie listopadzie. Nic takiego jednak nie nastąpiło. A i w tym sezonie próżno szukać mistrza US Open sprzed 11 lat w drabinkach turniejowych. Dzisiaj pojawiła się przykra informacja, że Del Potro przejdzie kolejną operacją.

– Po konsultacjach w Argentynie, Europie i USA większość lekarzy opowiedziała się za operacją prawego kolana. Po dokładnej analizie ,,Delpo” zaufał doktorowi Lee Kaplanowi, który przeprowadzi zabieg w poniedziałek 27 stycznia – głosi informacja jaką zamieszczono w mediach społecznościowych.

Jak się okazało, zabieg, który przeszedł w czerwcu ubiegłego roku w Barcelonie, nie przyniósł oczekiwanych rezultatów. Argentyńczyk nie tylko nie mógł biegać, ale też miał problem z czynnościami dnia codziennego, jak wchodzenie po schodach. Stąd decyzja o kolejnej operacji.