Kolejna tenisistka z nową internetową działalnością – Johanna Konta nagrywa autorskie podcasty

/ Natalia Kupsik , źródło: własne/www.tennisworldusa.org, foto: AFP

Przymusowy urlop wyzwala w tenisistach i tenisistkach nowe pokłady kreatywności, a wielu z nich poświęca się w tym czasie nieznanym dotąd pasjom. Niedawno do tego grona postanowiła dołączyć Johanna Konta, która zaczęła nagrywać autorskie podcasty.

Rewolucyjna zmiana trybu życia dla niektórych sportowców staje się impulsem do podejmowania się prób twórczego wykorzystania nagromadzonych pokładów energii. Korzystając ze środków przekazu internetowego wielu z nich zaczyna realizować kolejne ciekawe pomysły. Jakiś czas temu własny kanał na YouTubie założyła Sabine Lisicki. Pasją do gotowania dzieli z czytelnikami na prowadzonym z przyjaciółmi blogu Elina Switolina. Na prowadzenie internetowego klubu książki za pośrednictwem profilu na Instagramie zdecydowała się z kolei Andrea Petkovic. Była tenisistka Daniela Hantuchova zajęła się natomiast nagrywaniem podcastów o nieco tajemniczym tytule „The Real DNA”.

W ślady Słowaczki poszła niedawno Johanna Konta, która wyjaśnia, że przy pomocy swojej nowej działalności chciałaby dostarczyć słuchaczom dawkę inspiracji oraz relaksu. Dotychczas Brytyjka nagrała pierwszy odcinek podcastu, odpowiadając w nim między innymi na zadawane jej przez fanów pytania. Materiał nie zawęził się jednak do tematyki sportowej, a prowadząca miała okazję zamienić kilka słów z ciekawymi gośćmi. Na krótki wywiad z zawodniczką zgodzili się znani z ról w „Harrym Poterze” James i Oliver Phelps.