Kolejne przypadki zakazeń COVID-19

/ Jakub Karbownik , źródło: własne/www.twitter.com, foto: AFP

Denis Shapovalov i Andriej Rublow uzyskali pozytywne wyniki testów na COVID-19. Kanadyjczyk i Rosjanin to kolejni zawodnicy, którzy przed Świętami Bożego Narodzenia wzięli udział w Mubadala World Tennis Championship, a następnie okazali się zakażeni koronawirusem.

Sezon tenisowy 2022 za pasem. Światowa czołówka przygotowuje się do rozpoczęcia rywalizacji, które będzie mieć miejsce na Antypodach. Jedną z okazji sprawdzenia formy przed nowym rokiem była impreza zorganizowana w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. W trzydniowym turnieju wzięli udział między innymi Ons Jabeur i Belinda Bencic wśród pań oraz Rafael Nadal, Denis Shapovalov i Andriej Rublow u panów. Cała piątką poinformowała za pomocą mediów społecznościowych, że wykonane przez nich testy na COVID-19 dały wynik pozytywny.

– Chciałem poinformować, że po przylocie do Sydney uzyskałem pozytywny wynik testu na koronawirusa. Przestrzegam wszystkich protokołów, w tym izolacji, i poinformowałem osoby, z którymi miałem kontakt. W tej chwili doświadczam drobnych symptomów i nie mogę doczekać się powrotu na kort, kiedy to będzie bezpieczne” – napisał na Twitterze Denis Shapovalov, który planował wziąć udział w rozpoczynającym się 1 stycznia ATP CUP.

Także wątpliwy jest występ w pierwszym australijskim turnieju Andrieja Rublowa, który ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich przyleciał do Barcelony i tam przeszedł test. – Jestem obecnie w Barcelonie i niestety uzyskałem pozytywny wynik testu na COVID-19. Przebywam w izolacji i przestrzegam wszelkich protokołów pod nadzorem lekarzy. Jak wiecie, jestem w pełni zaszczepiony i przygotowywałem się do turniejów ATP Cup i Australian Open. Muszę teraz wrócić do zdrowia i pojadę do Melbourne tylko wtedy, jeśli to będzie bezpieczne dla wszystkich – poinformował za pomocą mediów społecznościowych czternasty tenisista świata.