Kolejne zmiany u Osaki

/ Dominika Opala , źródło: www.news.nike.com /własne, foto: AFP

Naomi Osaka podpisała kontrakt sponsorski z firmą odzieżową Nike. Wcześniej Japonka występowała na korcie w strojach Adidasa.

W lutym Naomi Osaka poinformowała o zwolnieniu trenera Saschy Bajina. Nowym szkoleniowcem Japonki został Jermaine Jenkins. Teraz przyszedł czas na kolejne zmiany u liderki rankingu.

Po wygraniu dwóch turniejów wielkoszlemowych, Osaka nie może narzekać na brak propozycji kontraktów sponsorskich. 21-latka z Kraju Kwitnącej Wiśni ma podpisane umowy z takimi firmami, jak All Nippon Airways, Nissan czy Citizen.

Tym razem mistrzyni US Open 2018 zdecydowała się zmienić markę ubrań, w których występuje na korcie. Osaka będzie od teraz grała w strojach firmy Nike – Jestem dumna, że mogę stać się jednym z członków rodziny Nike i jestem podekscytowana możliwościami, jakie oferuje mi Nike. Ta firma ma legendarne osiągnięcia w pisaniu historii i czekam z niecierpliwością aż stanę się częścią tych chwil przez wiele lat – powiedziała triumfatorka Australian Open 2019.

Przedstawiciele amerykańskiej firmy także nie kryli radości.

Naomi to niesamowity talent, który możemy dodać do naszej drużyny i pomóc w dążeniu do inspirowania nowego pokolenia. Cieszymy się, że dołączyła do naszego zespołu – przyznała Amy Montagne, wiceprezydent Nike.

Umowa Osaki obowiązuje od dzisiaj. Pierwszym występem Japonki w strojach firmy Nike będzie turniej w Stuttgarcie, który rozpocznie się 22. kwietnia.