Kolejne zwycięstwo Świątek

/ Maciej Pietrasik, źródło: własne, foto: AFP

Iga Świątek po udanych eliminacjach znów poszła za ciosem w turnieju głównym. W pierwszej rundzie zawodów w Cincinnati Polka pokonała 7:6(1), 6:1 Caroline Garcię. Teraz zmierzy się z Angelique Kerber lub Anett Kontaveit.

W ostatnich dniach Iga Świątek miała sporo okazji do rywalizacji – najpierw przeszła eliminacje w Toronto, później dotarła do trzeciej rundy turnieju głównego, gdzie powalczyła z Naomi Osaką, a potem awansowała do głównej drabinki w Cincinnati.

Tutaj trafiła na Caroline Garcię – tenisistkę z trzeciej dziesiątki, która w ostatnich tygodniach jednak nie zachwyca. Pierwszy set tego spotkania był bardzo zacięty, choć początkowo niewiele na to wskazywało. W piątym gemie Polka zyskała bowiem przełamanie, a w siódmym dołożyła kolejne. Prowadziła dzięki temu już 5:2 i serwowała na wygraną w partii otwarcia. Wówczas Garcia zaczęła gonić wynik, skorzystała ze słabszego momentu warszawianki i doprowadziła do remisu. Nasza tenisistka odpowiedziała kolejnym breakiem i… znów straciła podanie. W tiebreaku Świątek okazała się już jednak zdecydowanie lepsza od rywalki i zwyciężyła 7-1.

Druga odsłona w większości przebiegała już pod dyktando Polki. Przy stanie 1:1 Garcia miała co prawda dwa break pointy, lecz nie zdołała ich wykorzystać. Od tego momentu Świątek całkowicie zdominowała rywalkę, wygrywając pięć kolejnych gemów oraz cały mecz – 7:6(1), 6:1.

Kolejną przeciwniczką warszawianki może być była liderka światowego rankingu i mistrzyni wielkoszlemowa polskiego pochodzenia, Angelique Kerber. Nie sposób nie dostrzec tu podobieństwa do turnieju w Toronto, gdzie Świątek w drugiej rundzie mierzyła się z Caroline Wozniacki. Najpierw Niemka musi uporać się jednak z Anett Kontaveit – ten mecz zostanie rozegrany we wtorek.


Wyniki

Pierwsza runda singla:
Iga Świątek (Polska, Q) – Caroline Garcia (Francja) 7:6(1), 6:1