Kolonia. Drugi finał Kubota i Melo w tym sezonie

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/atptour.com, foto: AFP

Łukasz Kubot i Marcelo Melo wygrali z Ravenem Klaasenem i Oliverem Marachem w półfinale turnieju rangi ATP Tour 250 w Kolonii i powalczą o piętnasty wspólny tytuł w imprezie głównego cyklu.

Najlepszy polski deblista ma na swoim koncie 26 zwycięstw w rywalizacji deblowej. Pierwsze triumfy tenisista  Bolesławca odnosił wraz z Oliverem Marachem. Teraz Polak i Austriak stanęli po dwóch stronach siatki, z różnymi partnerami. Górą z tej konfrontacji wyszedł nasz tenisista.

W pierwszej odsłonie polsko-brazylijski prowadził już 4:1. Rywale co prawda wygrali dwa gemy z rzędu, ale końcówka ponownie należała do Kubota i Melo, którzy objęli prowadzenie w meczu. W drugiej odsłonie Klaasen i Marach prowadzili 3:2, ale końcówka ponownie należała do Polaka i Brazylijczyka, którzy wygrywając kolejne cztery gemy, przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę i po raz drugi w tym sezonie zagrają w finale turnieju głównego cyklu. W lutym nasz duet triumfował w Acapulco.

Rywalami rozstawionych z numerem pierwszym Kubota i Melo będą Pierre-Hugues Herbert Nicolas Mahut, czyli turniejowe „dwójki”.


Wyniki

Półfinał debla:

Ł.Kubot, M. Melo (Polska, Brazylia, 1) – R. Klaasen, O. Marach (RPA, Austria, 3) 6:4, 6:3