Kolonia. Dwunasty tytuł na koncie Zvereva

/ Dominika Opala , źródło: własne , foto: AFP

Alexander Zverev wygrał pierwszy turniej w 2020 roku i dwunasty w karierze. W finale w Kolonii pokonał Felixa Auger-Aliassime’a 6:3, 6:3. To była szósta próba Kanadyjczyka, aby zdobyć premierowy tytuł ATP.

Alexander Zverev i Felix Auger-Aliassime spotkali się wcześniej dwukrotnie, jednak tym razem po raz pierwszy w finale. Kanadyjczyk nie wygrał nigdy z Niemcem seta i tak też było w niedzielnym pojedynku.

Faworyt gospodarzy od początku przejął kontrolę w meczu, uzyskując przełamanie już w pierwszym gemie. Przewagę tę utrzymywał do końcówki seta. W siódmym gemie dołożył kolejnego breaka, ale nie zdołał zakończyć partii przy swoim podaniu. Uczynił to chwilę później, trzeci raz przełamując rywala.

Zverev spisywał się dobrze w obronie, ale też nie dawał się spychać całkowicie do defensywy. Przejmował inicjatywę w wymianach, co znacznie ułatwiała mu skuteczność pierwszego serwisu. W drugiej partii Auger-Aliassime stawił bardziej zacięty opór, w czwartym gemie obronił break pointa, ale ta sztuka nie udała mu się już przy stanie 3:2 dla Niemca. Kanadyjczyk miał szanse na odrobienie strat, ale wówczas to Zverev pokazał wolę walki i wybronił się z trudnej sytuacji.

Po godzinie i 21 minutach hamburczyk mógł cieszyć się z pierwszego zwycięstwa w 2020 roku. Zverev zdobył dwunasty tytuł w karierze, trzeci w ojczyźnie. Dodatkowo to piąty rok z rzędu, w którym „Sascha” wygrywa przynajmniej jeden turniej z cyklu ATP. Zverev zakwalifikował się także do Nitto ATP Finals czwarty sezon z rzędu.

Z kolei Auger-Aliassime musi jeszcze zaczekać na premierowy triumf. 20-latek z Montrealu sześciokrotnie grał w finale w głównym cyklu i sześciokrotnie schodził z kortu jako przegrany.