Kolonia. Hurkacz już w ćwierćfinale

/ Tomasz Górski , źródło: własne, foto: AFP

Hubert Hurkacz pokonał Mischę Zvereva 6:4, 6:3. Tym samym Polak zameldował się w ćwierćfinale turnieju rangi ATP 250 w Kolonii.

Polak rozpoczął mecz od stanu 0:40 przy własnym podaniu. Szybko jednak obronił break pointy. Później podobna sytuacja miała miejsce w piątym gemie. I jeszcze raz dwie szansy na przełamanie zmarnował Zverev. Premierowa okazja dla Hurkacza na breaka pojawiła się w ważnym momencie. Przy wyniku 5:4 Wrocławianin przełamał rywala i tym samym wykorzystał pierwszego setbola.

Druga partia to już większa kontrola Hubiego i prowadzenie 3:1. Niemiec, grający dzięki dzikiej karcie, raz był w stanie wrócić do meczu, ale kiedy zrobiło się 4:2 to już Polak przejął kontrolę. Zamknął mecz w godzinę i dwadzieścia pięć minut.

Po zwycięstwie nad Polmansm, dziś ponownie Hurkacz nie stracił seta. I pewnie zameldował się w ćwierćfinale turnieju ATP 250 w Kolonii. A jego następnym rywalem będzie Roberto Bautista Agut lub Gilles Simon.

Hubert Hurkacz (Polska) – Mischa Zverev (Niemcy, WC) 6:4, 6:3