Kolonia. Hurkacz za burtą

/ Tomasz Górski , źródło: własne, foto: AFP

Hubert Hurkacz pożegnał się z turniejem ATP 250 w Kolonii. Polak przegrał z Roberto Bautista Agutem 6:7, 7:5, 0:6. Po dwóch setach walki, w trzecim Hiszpan pokazał swoją wysoką klasę. I to on zagra o finał z Felixem Auger-Aliassimem.

Pierwsza partia rozpoczęła się od problemów z serwisem Hurkacza. Hiszpan nie wykorzystał jednak trzech break pointów. Później wygrał „na sucho” podanie. W trzecim gemie przełamanie stało się faktem. Polak stracił podanie. Od tego momentu gra się wyrównała. Przy stanie 5:4 Bautista Agut serwował na seta, ale wtedy Hurkacz wrócił do gry. W pięciu punktach przełamał powrotnie. Tym samym wszystko rozstrzygnęło się w tie breaku. Więcej spokoju w końcówce zachował wyżej notowany Hiszpan i to on zapisał partię na swoją korzyść, wygrywając 7-4.

Na początku drugiej partii obaj skutecznie pilnowali gemów przy własnym podaniu. Z problemami na 4:3 wyszedł Hiszpan, później także bronił break pointów w dziewiątym gemie. Hurkacz miał cztery szanse na przełamanie – zmarnowane. A chwilę później Polak obronił meczbola. Natomiast i tak najdłużej było w jedenastym gemie. Zawodnik z Półwyspu Iberyjskiego walczył długo, ale to Polak był skuteczniejszy. Do dziewięciu razy sztuka i Wrocławianin wreszcie przełamał. Potwierdził jeszcze przewagę gemem serwisowym „na sucho” i był remis w meczu.

W decydującej partii na korcie istniał już tylko Hiszpan. Szybko objął prowadzenie 4:0. Później wydawało się, że Hubi wróci choć na chwilę do walki. Miał trzy break pointy. Jednak tak się nie stało i Polak nie ugrał nawet honorowego gema. Cały mecz trwał dwie godziny i trzydzieści jeden minut.

Był to drugi mecz Hurkacza z Hiszpanem. W 2019 roku obaj spotkali się w Cincinnati. Wówczas Roberto Bautista Agut wygrał 7:6, 6:3. Dziś nie udał się rewanż naszego zawodnika.

A zatem po tym jak Hurkacz pokonał bez straty seta Polmansa i Mischę Zvereva, dziś zakończył swój udział w turnieju ATP 250 w Kolonii. Natomiast w walce o finał, rywalem Roberto Bautista Aguta będzie Felix Auger-Aliassime. Kanadyjczyk ograł dziś w dwóch setach Radu Albota.

Ćwierćfinał singla:

Roberto Bautista Agut (Hiszpania, 2) – Hubert Hurkacz (Polska, 6) 7:6(4), 5:7, 6:0