Kolonia. Król jest tylko jeden – Alexander Zverev

Dwa tygodnie rywalizacji, dwa turnieje, jedno miasto i jeden triumfator. Przed tygodniem Alexander Zverev ograł w finale Felixa Augera-Aliassime’a. Dziś w meczu o tytuł był spacerek, w którym Niemiec pokonał Diego Schwartzmana 6:2, 6:1 i został królem Kolonii.

W drugim turnieju w Kolonii  nie było wielkich sensacji. Może z wyjątkiem odpadnięcia w 1/8 Denisa Shapovalova z Gillesem Simonem. Natomiast do finału zgodnie z planem dotarło dwóch najwyżej notowanych graczy. Ale w nim istniał tylko jeden tenisista.

Gra była wyrównana do stanu 2:2 w pierwszym secie. Potem inicjatywę przejął faworyt gospodarzy i już jej nie oddał. Wygrał pięć gemów z rzędu i tym samym wykonał pierwszy krok w kierunku tytułu.

Druga odsłona była jeszcze krótsza. W niej Argentyńczyk ugrał zaledwie honorowego gema. Tym razem Zverev doprowadził od stanu 0:1 do 6:1. Tylko raz Schwartzman miał szansę na przełamanie, ale oczywiście jej nie wykorzystał. Jednostronny mecz o tytuł trwał zaledwie godzinę i jedenaście minut. Tego chyba nikt się nie spodziewał.

Alexander Zverev wygrał drugi finał z rzędu w Kolonii. W ciągu dwóch tygodni Niemiec ograł kolejno Verdasco, Harrisa, Davidovicha Fokinę, Auger-Aliassime’a, Millmana, Mannarino, Sinnera oraz dziś Schwartzmana. Stracił tylko trzy sety i może być mocno zadowolony ze swojej postawy.

– Jest coraz lepiej – powiedział Zverev. – Myślę, że wkrótce będziemy na szczycie – dodał.

Po dzisiejszym finale Niemiec wzbogacił się o 250 punktów w rankingu oraz zasilił portfel o 13 320 Euro. W całej karierze to jego trzynasty tytuł, a drugi w tym roku.

– Alexander był dziś znacznie lepszy. Zasłużył na zwycięstwo tutaj w zeszłym tygodniu, a dziś był doskonały na korcie i to potwierdził – tak komplementował Niemca Schwartzman.

Dla zawodnika z Ameryki Południowej był to dziesiąty mecz o tak wysoką stawkę w karierze. Trzy razy zgarnął główną nagrodę. Jednak dzisiejsza porażka, to trzeci przegrany finał w 2020 roku. Natomiast mimo wszystko z Kolonii wyjedzie bogatszy o 11 130 Euro i dopisze 150 punktów do rankingu ATP. A kolejna szansa na zwycięstwa przed Schwartzmanem już w kolejnym tygodniu podczas turnieju w Wiedniu.