Kolonia. Kubot i Melo przegrali w finale

/ Dominika Opala , źródło: własne , foto: AFP

Łukasz Kubot i Marcelo Melo nie zdobyli drugiego tytułu w tym roku. W finale turnieju rangi ATP 250 w Kolonii, lepsi od Polaka i Brazylijczyka okazali się Francuzi Pierre-Hugues Herbert i Nicolas Mahut.

Łukasz Kubot i Marcelo Melo dobrze spisywali się w tym tygodniu w Kolonii i dzięki temu awansowali do drugiego finału w tym sezonie. Polak i Brazylijczyk triumfowali w lutym w Acapulco, a w niedzielę mieli szansę na zdobycie 15. wspólnego tytułu. Tak się jednak nie stało, gdyż w walce o najwyższe trofeum zatrzymał ich duet rozstawiony z numerem dwa. Pierre-Hugues Herbert i Nicolas Mahut wygrali 6:4, 6:4.

Dwa sety miały praktycznie identyczny przebieg. Początek był wyrównany i każda z par skupiała się na tym, by utrzymywać własne podania. W ósmym gemie Polak i Brazylijczyk mieli cztery okazje, by przełamać rywali, ale Francuzi wyszli z tego obronną ręką. Tyle szczęścia nie miał w kolejnym gemie „nasz” duet. Herbert i Mahut uzyskali kluczowego breaka, a następnie zapisali partię otwarcia na swoje konto.

Początek drugiej odsłony także był zacięty, choć Kubot i Melo mieli więcej problemów ze skutecznością. Ponownie przy stanie 4:4 francuska para ruszyła do ataku. Polak nie dał rady utrzymać serwisu i tym samym Herbert i Mahut objęli prowadzenie w secie. Po godzinie i 20 minutach skończyli mecz za pierwszą piłką meczową.

To 17. wspólny triumf Mahuta i Herberta, 2. w tym roku. Francuzi byli także najlepsi w Rotterdamie w tym sezonie. Natomiast bilans finałów Kubota i Melo prezentuje się teraz 14-11.

Finał debla:

Pierre-Hugues Herbert, Nicolas Mahut (Francja, 2) – Łukasz Kubot, Marcelo Melo (Polska, Brazylia, 1) 6:4, 6:4