Koniec azjatyckiego tournee Majchrzaka. Polak przegrał z zatruciem

/ Kacper Kaczmarek , źródło: własne, foto: AFP

Kamil Majchrzak z powodu zatrucia pokarmowego nie wyszedł do spotkania z Martonem Fucsovicsem w pierwszej rundzie turnieju ATP 250 w Chengdu. Polak poddał spotkanie walkowerem, wskutek czego jego miejsce w drabince zajął reprezentant RPA George Harris. 

Turniej w Chinach do dnia pewnego momentu układał się po myśli 23-letniego piotrkowianina. Majchrzak udanie przebrnął przez 2-stopniowe eliminacje, a w pierwszej rundzie wylosował Węgra Martona Fucsovicsa, którego pokonał przed trzema laty w challengerze w rumuńskim Sybinie. 

Nagłe zatrucie pokarmowe wykluczyło niestety możliwość występu Polaka we wtorkowym spotkaniu z Martonem Fucsovicsem. Drugą szansę na występ w zawodach wykorzystał za to reprezentant RPA George Harris, który po odpadnięciu w kwalifikacjach, wszedł do turnieju tylnymi drzwiami i pokonał Węgra w trzech setach.

Co ważniejsze, z powodu mocnego odwodnienia, Majchrzak zrezygnował z dwóch kolejnych startów w Pekinie i Szanghaju. Piotrkowianin znajdował się na liście rezerwowej do kwalifikacji, ale niepewna dyspozycja spowodowała, że Polak szybciej wróci do Polski. Tu będzie się przygotowywał do europejskich startów pod dachem, a pierwszy występ planuje w połowie października w Antwerpii.