Koniec deblowej przygody Linette

/ Tomasz Górski , źródło: własne, foto: AFP

Już na pierwszej rundzie rywalizację w deblu zakończyła Magda Linette. Polka w parze z Iriną Marią Barą przegrała z  Melichar/Peschke 5:7, 2:6. Tym samym może w pełni skupić się na singlu.

Polka i Rumunka pierwszy raz w historii stworzyły razem debla. A ich rywalkami była doświadczona para Melichar/Peschke. Amerykańsko-czeska para od dłuższego czasu gra ze sobą. Przed rokiem na Wimbledonie dotarły do finału, ale tam przegrały. W 2019 roku były już w 1/8 Australian Open oraz w ćwierćfinale Rolanda Garrosa.

Początek dzisiejszego meczu od razu obfitował w przełamania. Pierwsze podanie straciły Polka i Rumunka. Jednak po chwili odrobiły straty. I wyrównana sytuacja miała miejsce do dziesiątego gema. Przy stanie 5:5 kolejnego breaka zapisały zawodniczki z USA i Czech. Rozstawiona z numerem 7 para potwierdziła tym razem przewagę podaniem i zakończyły seta po 43. minutach.

Druga odsłona była zdecydowanie krótsza. I tym razem od premierowego gema z zapasem przełamanie grały faworytki. Pewny serwis Melichar i Peschke sprawiał, że ciężko było walczyć o powrót do meczu. W końcówce amerykańsko-czeska para dorzuciła kolejnego breaka,  wygrała seta 6:2  i w konsekwencji cały mecz.

Zatem Nicole Melichar i Kveta Peschke doskonale zaczęły walkę o powtórzenie sukcesu z przed roku a może jego poprawienia na kortach All England Clubu. A Magda Linette teraz będzie mogła skupić się już tylko na rywalizacji singlowej. Jutro w drugiej rundzie gry pojedynczej powalczy z Amandą Anisimową.

Pierwsza runda debla:

N. Melichar, K. Peschke (USA, Czechy, 7) – M. Linette, I. M. Bara (Polska, Rumunia) 7:5, 6:2