Koniec sezonu dla finalistki Roland Garros 2019

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/instagram.com, foto: AFP

Marketa Vondrousova przeszła operację lewego nadgarstka. To oznacza, że tenisistka naszych południowych sąsiadów na światowe korty wróci w przyszłym sezonie.

20-letnia tenisistka z Sokolova w lutym tego roku była 81. rakietą świata. Obecnie jest sześćdziesiąt pozycji wyżej. Taki ranking osiągnęła dzięki bardzo dobrym występom, m.in. ćwierćfinały turniejów rangi WTA Premier Mandatory w Miami oraz Indian Wells. Jednak jej największe tegoroczne osiągnięcie to finał Roland Garros. Po francuskim szlemie czeska tenisistka była już nawet 14. tenisistką świata. Jednak problemy z nadgarstkiem, jakie się pojawiły, sprawiły, że słabo zaprezentowała się na Wimbledonie. Następnie opuściła US Open Series, aby uznać, że niezbędna jest interwencja chirurgiczna.

– Operacja wykonana. Wszystko poszło dobrze i teraz potrzebuję odpoczynku. Sezon 2019 dla mnie się skończył, ale nie mogę się już doczekać powrotu. Do zobaczenia w 2020 roku – poinformowała za pośrednictwem swojego konta na Instagramie trzecia rakieta Czech.