Koniec współpracy Kerber z Shuettlerem

/ Jakub Karbownik , źródło: Twitter/własne, foto: AFP

Angelique Kerber zakończyła współpracę z Rainerem Shuettlerem. Finalista Australian Open 2003 oraz trzykrotna mistrzyni wielkoszlemowa pracowali razem od listopada ubiegłego roku.

Podczas zeszłorocznego Wimbledonu trenująca w Puszczykowie Niemka sięgnęła po tytuł mistrzowski. Ojcem tego sukcesu był Wim Fisett. Po zakończeniu sezonu 2018 drogi Kerber i Belga się rozeszły, a trzykrotna mistrzyni wielkoszlemowa związała się zawodowo z Rainerem Shuettlerem. Pod okiem finalisty Australian Open 2003, Niemka nie odnosiła oczekiwanych sukcesów. Po czwartej rundzie szlema na Antypodach, w Paryżu leworęczna tenisistka  przegrała już w pierwszej rundzie, a w Londynie zatrzymała się na drugiej rywalce. Takie wynik sprawiły, że Kerber wypadła z top 10 rankingu WTA.

Nigdy nie jest łatwo o zmiany, szczególnie gdy pracuje się z takim wspaniałym człowiekiem jak Rainer. Uznaliśmy jednak, że nadszedł czas na nowy początek. Rainer stał się moim przyjacielem i jestem wdzięczna za jego ciężką pracę oraz poświęcenie w ostatnich miesiącach – poinformowała tenisistka na twitterze.