Koniec współpracy Pliszkovej z Conchitą Martinez

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/www.instagram.com, foto: AFP

Karolina Pliszkova i Conchita Martinez nie będą współpracować w 2020 roku. O decyzji tenisistka naszych południowych sąsiadów poinformowała za pośrednictwem Instagrama.

27-letnia Czeszka ma za sobą jeden z najlepszych sezonów w karierze. Trzykrotna mistrzyni Pucharu Federacji w 2019 roku wystąpiła pięciokrotnie w finałach głównego cyklu, wygrywając cztery z nich. To sprawiło, że wspięła się na najwyższe w karierze, drugie miejsce w rankingu WTA i po raz czwarty wzięła udział w kończącym sezon WTA Finals. W zakończonej w niedzielę w Shenzhen imprezie Pliszkova powtórzyła wyniki z 2017 i 2018,. Trzeci raz odpadła w półfinale.

W czwartek Czeszka poinformowała na swoim koncie na Instagramie, że w nadchodzącym sezonie nie będzie współpracować z Conchitą Martinez. Mistrzyni Wimbledonu z 1994 roku usiadła w boksie Czeszki już podczas US Open 2018. Z kolei na stałe dołączyła do sztabu od początku mijającego sezonu.

Zdecydowałam o zakończeniu współpracy z Conchitą. To nie była łatwa decyzja, tym bardziej że za nami wspaniały sezon. Dziękuję Ci Conchita za współpracę i życzę wszystkiego najlepszego – napisała w mediach społecznościowych wiceliderka rankingu.