Koniec współpracy Simony Halep i Darrena Cahilla

/ Bartosz Bieńkowski , źródło: własne/twitter.com, foto: AFP

Simona Halep poinformowała, że po sześciu latach jej współpraca z Darrenem Cahillem dobiegła końca. Australijski trener doprowadził Rumunkę do największych sukcesów w karierze.

Pomimo nieudanego sezonu w wykonaniu Halep, decyzja o rozstaniu z trenerem jest dla wielu zaskoczeniem. 29-latka podzieliła się tą informacją za pomocą mediów społecznościowych. Opublikowała krótki komunikat. – Po trwającej sześć wspaniałych lat współpracy Darren Cahill i ja zdecydowaliśmy, że nadszedł czas, aby się rozstać. Dziękuję mu za wszystko, za to, że uczynił mnie lepszą tenisistką i lepszym człowiekiem – napisała.

Australijski szkoleniowiec w znacznym stopniu przyczynił się do wielkich sukcesów tenisistki z Konstancy. Halep pod jego wodzą wygrała dwa turnieje wielkoszlemowe – Roland Garros w 2018 roku i Wimbledon rok później. Dziewiątego października 2017 roku została także liderką światowego rankingu.

Ostatni sezon nie jest jednak zbyt udany dla Rumunki, która ma spore problemy zdrowotne. W jej występach widać brak optymalnej formy, ale wydaje się, że 29-latka się nie podda i spróbuje ponownie wrócić na szczyt. Pomagać jej w tym będzie już nowy trener.