Koniec współpracy Zvereva i Ferrera

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/www.tennisworldusa.org, foto: AFP

Pół roku trwała współpraca Alexandrem Zvereva z Davidem Ferrerem. Niemiec i Hiszpan zakończyli ją w przyjaznej atmosferze.

W lipcu ubiegłego roku najwyżej notowany tenisista naszych zachodnich sąsiadów ogłosił rozpoczęcie współpracy z byłym trzecim tenisistą świata. W ciągu pół roku, gdy finalista Roland Garros 2013 był w sztabie 23-letniego zawodnika, ten sięgnął po dwa tytuły mistrzowskie w imprezach głównego cyklu, a także dotarł do finałów turniejów ATP Masters 1000 w Paryżu oraz Roland Garros.

Teraz dyrektor turnieju ATP Tour 500 Barcelona Open poinformował, że jego drogi z niemieckim tenisistą się rozchodzą. Jak przyznał, jest to rozstanie w przyjaznej atmosferze.

– Pod koniec roku musieliśmy podjąć decyzję. Porozmawiałem z Saschą i powiedziałem mu, że nie chcę kontynuować współpracy. Między nami wszystko jest w porządku. Jestem wdzięczny za możliwość podróżowania z nim na turnieje w zeszłym sezonie. W ciągu tych kilku miesięcy świetnie nam się pracowało. Mamy pandemię koronawirusa, jestem też dyrektorem turnieju w Barcelonie, co pochłania mi sporo czasu. A ponad wszystkim jest moja rodzina. Jest wiele spraw, na których chcę się skupić. Uwierzyliśmy, że jest to właściwy moment, aby współpracować, ale jednak nie – wyjaśnił powody rozstania z byłym już podopiecznym David Ferrer.

W rozpoczętym właśnie sezonie Zverev będzie pracować pod okiem swojego ojca Alexandra Zvereva seniora. Sezon rozpocznie występem w ATP Cup, które odbędzie się w dniach 1-5 lutego. Kolejnym turniejem z udziałem Niemca będzie Australian Open, które w tym roku rozpocznie się 8 lutego.