Koniec z „bańkami”? Władze ATP luzują obostrzenia

/ Lena Hodorowicz , źródło: własne/www.tennismajors.com, foto: AFP

Wszystko wskazuje na to, że już niedługo tenisiści będą mogli cieszyć się większą swobodą niż dotychczas. Jak podaje platforma Tennis Majors, 17 maja władze ATP planują zmienić zasady panujące od sierpnia ubiegłego roku.

Po powrocie rozgrywek w sierpniu 2020 roku tenisiści musieli przyzwyczaić się do wielu restrykcji, które zostały wprowadzone, aby zmniejszyć ryzyko zakażenia koronawirusem. Po dziewięciu miesiącach władze męskiego tenisa planują poluzować obostrzenia, w szczególności dla zaszczepionych graczy.

Dzięki użyciu szybszych metod niż stosowanych do tej pory testów PCR, tenisiści będą mogli między innymi opuszczać teren, na którym rozgrywany jest turniej. Oznacza to, że będą mogli jeść w restauracjach lub odebrać jedzenie na wynos. Nie będzie także zakazu wyjścia do fryzjera, na basen lub na plażę. Zawodnicy będą mieli wolną rękę w wyborze hotelu i w dzieleniu zakwaterowania z bliskimi. Dalej obowiązywać będzie natomiast zakaz chodzenia na koncerty, festiwale oraz do barów i klubów.

Zawodnicy, którzy okażą dowód przyjęcia szczepionki, nie będą musieli poddawać się testom na obecność wirusa. Osobę uznaje się za zaszczepioną po upływie czternastu dni od przyjęcia ostatniej wymaganej dawki.

ATP podkreśla jednak, że wszystkie zasady będą musiały być zatwierdzone przez lokalne władze. Obecnie nie ma informacji na temat zmiany obostrzeń obowiązujących w kobiecym tourze. WTA jest na etapie rozmów z zawodniczkami i organizatorami turniejów.