Kontaveit zakończyła współpracę z teściem Andy’ego Murraya

/ Szymon Adamski , źródło: własne , foto: AFP

Turniej w Stuttgarcie okazał się pożegnalnym dla Anett Kontaveit i Nigela Searsa. Estońska tenisistka i brytyjski trener pracowali ze sobą od czerwca 2018 roku. W tym okresie zawodniczka dotarła do czterech finałów w zawodach głównego cyklu. 

Aktualny ranking tego nie odzwierciedla, jednak to właśnie w ciągu trzech ostatnich lat Kontaveit osiągała najlepsze wyniki w karierze. Estonka zadebiutowała w wielkoszlemowym ćwierćfinale, była bliska zwycięstw w dużych imprezach w Wuhan i Miami, a Melbourne (w imprezie rangi WTA 250) sięgnęła po trofeum.

Obecnie Kontaveit jest sklasyfikowana na 29. miejscu i przygotowuje się do występu na kortach Rolanda Garrosa. Na nawierzchnię ziemną wkroczyła w Stuttgarcie, pokonując Julię Middendorf, a przede wszystkim Sofię Kenin. W ćwierćfinale nie sprostała jednak Arynie Sabalence. Jak się okazało, były to ostatnie pojedynki, podczas których w jej boksie zasiadał Nigel Sears. Nowym szkoleniowcem Estonki został jej rodak Ain Suurthal.

– Chcę podziękować mojemu trenerowi Nigelowi za wspaniałe trzy lata współpracy. Turniej w Stuttgarcie był naszym ostatnim. Naprawdę podobały mi się spędzone wspólnie trzy lata i doceniam każdą pomoc, jakiej mi udzielił. Czas zacząć nowy rozdział – napisała na Instagramie Estonka.

Kontaveit najwyżej w rankingu WTA była sklasyfikowana na 14. miejscu. Ostatnie miesiące nie były jednak dla niej tak udane i spadła na 29. pozycję, bardzo zbliżoną do tej, na której znajdowała się na początku współpracy z Searsem.

Brytyjski trener zebrał kolejne cenne doświadczenie w kobiecym tourze. Wcześniej był trenerem m.in. Any Ivanović, Marii Kirilenko, Jekateriny Makarowej czy Danieli Hantuchovej. Prywatnie Nigel Sears jest teściem Andy’ego Murraya.