Konto tymczasowe a konto stałe u legalnego bukmachera

/ Materiał informacyjny , źródło: Materiał informacyjny, foto:

Czy konto tymczasowe u legalnego bukmachera jest bezpieczne? Dowiedz się, jakie są możliwości na koncie tymczasowym i jak przekształcić je w konto stałe.

Konto tymczasowe u bukmachera

Jeżeli jesteś zaznajomiony z obowiązującym aktualnie prawem dotyczącym zakładów bukmacherskich, to wiesz, że aby obstawiać w Internecie, należy najpierw założyć konto u legalnego bukmachera. Następnie bukmacher przeprowadza weryfikację Twoich danych, do czego potrzebny jest skan dokumentu tożsamości. Zazwyczaj trwa to kilka dni i dopiero po przejściu tych wszystkich kroków można korzystać ze wszystkich przywilejów obstawiania.

Jednak czy na pewno jest to jedyna droga do postawienia kuponu? Okazuje się, że obecnie można także założyć konto tymczasowe, które może być wybawieniem w nagłych sytuacjach. Czytaj dalej, jeżeli chcesz dowiedzieć się, jak to działa.

Czym jest konto tymczasowe u bukmachera?

Konto tymczasowe pozwala na obstawianie zakładów bez wcześniejszej szczegółowej weryfikacji danych gracza. Oczywiście należy tutaj pamiętać o pewnych ograniczeniach, które nie pozwalają na taką swobodę jak w przypadku posiadania stałego konta gracza.

Aby założyć konto tymczasowe wystarczy podać dane, które znajdują się w formularzu na stronie legalnego bukmachera. Od tego momentu będziesz miał dostęp do pełnej oferty, czyli możesz bez przeszkód obstawiać zakłady.

Jednak zarówno prawo, jak i bukmacherzy nakładają w tym przypadku pewne obostrzenia. Jakie zatem ograniczenia posiada konto tymczasowe?

Ograniczenia konta tymczasowego u bukmachera

  • Nie można wypłacić wygranej od bukmachera. To najistotniejsze ograniczenie, które nakładane jest gdy gracz nie zweryfikuje swojego konta poprzez wysłanie skanu dokumentu tożsamości. Jeżeli chcesz otrzymać wygraną, będziesz musiał zweryfikować konto.
  • Limit wpłat. Każdy legalny bukmacher ustala to indywidualnie, ale może istnieć jakaś górna granica wpłaty, jaką można wykonać na niezweryfikowane konto lub stawki, za którą można obstawić zakład.
  • Konto tymczasowe jest ważne przez określony czas. Niektórzy legalni bukmacherzy nie ustalają takich granic i teoretycznie konto jest ważne bez przerwy, ale przy powyższych ograniczeniach możliwość korzystania z niego i tak jest mocno ograniczona. Natomiast niektóre firmy bukmacherskie dają użytkownikowi pewien czas, np. 30 dni na to, by przekształcić konto tymczasowe w konto stałe.

Możliwości konta tymczasowego

Konto tymczasowe u bukmachera posiada pewne ograniczenia, których nie można się pozbyć do momentu przesłania do bukmachera skanu dokumentu tożsamości. Jednak nawet przy tych ograniczeniach gracze mogą w określonym zakresie obstawiać zakłady.

Legalni bukmacherzy dają takim graczom dostęp do całej ich oferty. Można zatem przeglądać wszystkie zakłady i obstawiać je bez większych przeszkód.

Co ważne, gracze z kontem tymczasowym często mają również dostęp do bonusu powitalnego, choć niekiedy może być on nieco zmodyfikowany.

Dla kogo konto tymczasowe?

Konto tymczasowe u legalnego bukmachera jest idealne dla osób, które w danym momencie nie są w stanie przesłać skanu dokumentu tożsamości, a bardzo chcą obstawić dany zakład. To także dobry pomysł dla tych, którzy nie założyli konta odpowiednio wcześnie, a chcieliby rozpocząć grę. Proces weryfikacji może potrwać kilka dni, więc nawet jeżeli mamy możliwość od razu wysłać skan dokumentu, to do gry i tak zostaniemy dopuszczeni dopiero po jakimś czasie, gdy bukmacher zatwierdzi nasze konto.

Przetestuj bukmachera

Konto tymczasowe jest idealne także w przypadku osób niezdecydowanych, stawiających pierwsze kroki na rynku bukmacherskim. Zamiast decydować się od razu na usługi konkretnej firmy, można bez problemu przetestować kilka z nich właśnie dzięki kontom tymczasowym. Listę legalnych bukmacherów można sprawdzić na stronie Legalni-Bukmacherzy.org. Możliwość przetestowania jakości usług oferowanych przez różnych bukmacherów to z pewnością jedna z większych zalet konta tymczasowego.

Jak przekształcić konto tymczasowe w konto stałe?

Jeżeli gracz będzie chciał wypłacać wygrane i regularnie korzystać z usług bukmachera, będzie musiał przekształcić konto tymczasowe w konto stałe. Aby tego dokonać, wystarczy w swoim profilu na stronie bukmachera odnaleźć miejsce, w którym można przesłać skan dokumentu. Może to być dowód osobisty lub paszport. Po zrobieniu tego kroku wystarczy zaczekać, aż konto pozytywnie przejdzie weryfikację.

Konto tymczasowe może być dobrym rozwiązaniem dla tych osób, które nie są pewne, czy obstawianie zakładów to coś dla nich. Taka opcja pozwala przetestować różnych bukmacherów, bez konieczności wysyłania skanu dokumentu tożsamości do każdego z nich.

Konto tymczasowe może być również ratunkiem w przypadku, gdy w danym momencie nie mamy akurat możliwości przesłania skanu lub zapomnieliśmy wcześniej założyć konto, a bardzo chcemy obstawić zakład jeszcze tego samego dnia.

Jednak gracze planujący regularne korzystanie z oferty bukmachera bez żadnych ograniczeń, prędzej czy później będą musieli zweryfikować swoje konto, bo konto tymczasowe nigdy nie zastąpi stałego konta u bukmachera.

Nie polecamy jednak regularnej gry, gdyż może doprowadzić ona do uzależnienia od zakładów. Wybierając bukmachera należy zwracać bardzo dużą uwagę na to, czy dany bukmacher otrzymał zezwolenie wydane w Polsce – jeśli takiego zezwolenia nie posiada to gra u niego jest nielegalna i zagrożona poważnymi konsekwencjami prawnymi! Pamiętajmy też, że konto u bukmachera mogą posiadać tylko osoby pełnoletnie.