Kontuzja przyczyną spadku formy Holgera Rune

/ Artur Kobryn , źródło: tennisworldusa.org, foto: AFP

Ostatnie tygodnie w karierze Holgera Rune są naznaczone pasmem porażek. Jak się okazuje, ich przyczyną są problemy zdrowotne doskwierające mu od dłuższego czasu. Szczegóły w tej sprawie przekazała mama duńskiego tenisisty.

Po dobrych występach na kortach ziemnych oraz trawiastych forma Holgera Rune uległa drastycznemu pogorszeniu. 20-latek z Gentofte od lipcowego występu w Wimbledonie nie jest w stanie wygrać żadnego spotkania w rozgrywkach. Na swoim koncie ma już siedem porażek z rzędu. Ostatnią z nich poniósł przed kilkoma dniami przed własną publicznością z Thiago Monteiro w ramach Pucharu Davisa. O przyczynach gorszej dyspozycji w ostatnim czasie wypowiedziała się jego mama, Aneke.

Holger był zmuszony do zrezygnowania z drugiego meczu przeciwko Brazylii z powodu problemów ze zdrowiem. Za każdym razem gdy serwuje czuje ból. Próbowaliśmy stosowania środków przeciwbólowych, ale one nie pomagały. Teraz potrzebuje zastrzyków, by powstrzymać stan zapalny, który mu dokucza. Z tym kłopotem zmaga się już od kilku miesięcy i teraz musi wycofywać się z turniejów lub doświadczać porażek w pierwszych rundach. Uraz pojawił się w Rzymie, a w Paryżu podczas Rolanda Garrosa sytuacja się pogorszyła, czego konsekwencją stało się wysunięcie dysku, który powoduje ból. Wszyscy jednak twierdzą, że w długofalowej perspektywie ten problem nie będzie miał wpływu na jego karierę. Mamy nadzieję na jego rozwiązanie i możliwie jak najszybszy powrót Holgera do najlepszej formy – powiedziała.

Dla Duńczyka nadchodzące tygodnie będą bardzo ważnym momentem sezonu. Obecnie czwarty tenisista świata przed rokiem zwyciężył bowiem w imprezach w Paryżu i Sztokholmie, a w Sofii oraz Bazylei docierał do finału, przez co ma do obrony dużą część swoich punktów rankingowych. W związku z urazem Rune zrezygnował już z występu w tegorocznej edycji Pucharu Lavera, która rozpocznie się w piątek 22 września w Vancouver. Jego miejsce zajął Hiszpan Alejandro Davidovich Fokina.