Kopenhaga: kolejna ciężka przeprawa Kerber

/ Bartosz Cębrzyna, źródło: wtatennis.com/własne, foto: AFP

Angelique Kerber po raz kolejny niezwykle męczyła się w walce o zwycięstwo w meczu na twardych kortach w Kopenhadze. Niemka, która rozegrała już trzeci trzysetowy pojedynek z rzędu awansowała do półfinału imprezy e-Boks Open.

Ćwierćfinałową rywalką rozstawionej z numerem dwa Kerber była jej rodaczka, Mona Barthel. Pierwsze dwa sety dla obu zawodniczek były zaledwie przetarciem przed decydującą partią, w której Barthel prowadziła już 5:2 i dwukrotnie miała szansę na zakończenie całego spotkania. Ostatecznie zwycięstwo świętowała Kerber, która triumfowała 6:2, 0:6, 7:5.

To był wyjątkowo trudny mecz. Mona grała na najwyższym poziomie, co widoczne było chociażby w drugim secie. Wówczas nie miałam nic do powiedzenia. Ten mecz był pełen wzlotów i upadków. Cieszę się, że udało mi się uratować trzeciego seta, przegrywając już 2:5 – skomentowała swoje zwycięstwo Niemka.

Półfinałową rywalką Angelique Kerber będzie Jelena Janković. 27-letnia tenisistka awansowała do 1/2 finalu po zwycięstwie 4:6, 6:1, 6:3 nad reprezentantką Estonii, Kaią Kanepi.

To było ciężkie spotkanie. Jestem nieco zmęczona, jednak w gruncie rzeczy czuję się dobrze. Moim mankamentem w tym spotkaniu były licznie popełniane błędy – powiedziała po meczu Jelena Janković.

Jestem zadowolona, że zdecydowałam się na występ w Kopenhadzę. To miejsce jest dla mnie całkowicie nieznane. Nigdy wcześnie nie grałam w tym turnieju, dlatego też pomyślałam: Dlaczego nie? – dodała Serbka.

Faworytką do zwycięstwa w e-Boks Open pozostaje Caroline Wozniacki. Dunka polskiego pochodzenia bez problemów odprawiła z kwitkiem Alize Cornet, wygrywając pewnie i zasłużenie 6:0, 6:3.

Jestem zadowolona ze swojej postawy. Często trafiałam pierwszym podaniem i nie popełniałam zbyt wielu niewymuszonych błędów. Może i powinnam zachować równie wysoką koncentrację w drugim secie, jednak po zwycięstwie 6:0 w pierwszej partii, trudno było dać z siebie wszystko – przyznała Caroline Wozniacki.

Ćwierćfinały singla:
Angelique Kerber (Niemcy, 2) – Mona Barthel (Niemcy, 6) 6:2, 0:6, 7:5
Jelena Janković (Serbia, 3) – Kaia Kanepi (Estonia, 5) 4:6, 6:1, 6:3
Caroline Wozniacki (Dania, 1) – Alize Cornet (Francja) 6:0, 6:3
Petra Martić (Chorwacja) – Bojana Jovanovski (Serbia) 6:4, 4:6, 6:3

Ćwierćfinały debla:
K. Date-Krumm, R. Fujiwara (Japonia, Japonia, 3) – L. Dekmeijere, M. Kondratiewa (Łotwa, Rosja) 6:3, 6:2