Kopenhaga: Wozniacki i Kerber zagrają w finale

/ Bartosz Cębrzyna, źródło: wtatennis.com/własne, foto: AFP

 Caroline Wozniacki zgodnie z planem awansowała do finału e-Boks Open. Duńska tenisistka udowodniła tym samym, że w Kopenhadze niewiele rywalek może ją powstrzymać i to właśnie ona będzie faworytką w niedzielnym meczu o tytuł, w którym zmierzy się z Angelique Kerber.

Rozstawiona z numerem jeden Wozniacki zdominowała w sobotnim meczu swoją półfinałową rywalkę, Petrę Martić. Występująca przed własną publicznością tenisistka czterokrotnie przełamywała Chorwatkę, zdobywając przy tym pięć asów serwisowych. Mecz ostatecznie zakończył się rezultatem 6:3, 6:2.

Petra zagrała dzisiaj całkiem dobrze, jednak to ja byłam w lepszej dyspozycji. Czuję, że udawało mi się kontrolować ważne piłki. Do tego nie popełniałam zbyt wielu łatwych błędów, dzięki czemu rywalka grała pod dużą presją – skomentowała swój występ Wozniacki.

Przyjemnie gra mi się przed własną publicznością, jednak nie uważam, że z tego względu jest mi łatwiej wygrywać w Kopenhadze. Co roku pojawia się tu wiele dobrych tenisistek. Akurat tutaj moja forma zawsze jest stabilna a to właśnie wówczas jestem najgroźniejsza – powiedziała Dunka polskiego pochodzenia.

Wozniacki jest dwukrotną triumfatorką e-Boks Open. Caroline wiąże z Kopenhagą wspaniałe doświadczenia, bowiem to właśnie tutaj wychowana w Odense zawodniczka święciła swoje pierwsze sukcesy w zawodowym tenisie. Jak dotychczas 21-letnia zawodniczka wygrała wszystkie czternaście spotkań w stolicy Danii.

Awans do finału wywalczyła również wspomniana Angelique Kerber, która po trzysetowym boju w ćwierćfinale, w 1/2 finału bez żadnych problemów pokonała Jelenę Janković. Piętnasta "rakieta" świata wygrała z dwudziestą w rankingu WTA Serbką 6:2, 6:1.

Przede wszystkim Jelena to od kilku lat czołówka kobiecego tenisa. Zaskoczył mnie fakt, iż było stać mnie na tak komfortowe zwycięstwo. Przyzwyczaiłam się do tej nawierzchni, która bardzo mi odpowiada. Przez całe spotkanie byłam niezwykle skoncentrowana na każdym kolejnym punkcie i to pomogło mi w osiągnięciu sukcesu – oceniła sobotni mecz Angelique Kerber.


Wyniki

Półfinały singla:
Angelique Kerber (Niemcy, 2) – Jelena Janković (Serbia, 3) 6:2, 6:1
Caroline Wozniacki (Dania, 1) – Petra Martić (Chorwacja) 6:3, 6:2

Półfinały debla:
S. Arvidsson, K. Kanepi (Szwecja, Estonia) – A. Cornet, P. Parmentier (Francja) 6:3, 1:6, 10-7
K. Date-Krumm, R. Fujiwara (Japonia, Japonia, 3) – A. Rodionowa, A. Rodionowa (Australia, Rosja, 2) 6:3, 6:0