Koreańską gwiazdę poniosły nerwy. Szalona reakcja po przegranym meczu

/ Artur Kobryn , źródło: ubitennis.net, oprac. własne, foto: AFP

W chińskim Hangzhou trwają właśnie 19. Igrzyska Azjatyckie. Najgłośniejszym wydarzeniem ostatnich dni nie było jednak żadne sportowe rozstrzygnięcie, a pomeczowy występek Soonwoo Kwona.

W cieniu męskich i kobiecych imprez na najwyższym szczeblu zmagań odbywa się kolejna edycja Igrzysk Azjatyckich. W drabinkach turniejów znalazło się kilka nazwisk znanych na co dzień z rozgrywek ATP oraz WTA. Jednym z takich graczy jest Soonwoo Kwon. 25-letni Koreańczyk to obecnie najlepszy zawodnik swojego kraju, zajmujący 112. miejsce w światowym rankingu. Najwyżej w karierze znajdował się już jednak na 52. pozycji. W swoim dorobku ma też dwa tytuły ATP 250 wywalczone w Astanie i Adelajdzie.

Kwon przystępował do turnieju singlowego jako rozstawiony z numerem czwartym. Jego udział w tej imprezie okazał się wielkim rozczarowaniem. Koreańczyk pożegnał się z szansą na medal już po swoim pierwszym spotkaniu. Niespodziewanym pogromcą tenisisty z Sangju został sklasyfikowany na 634. lokacie w rankingu reprezentant Tajlandii – Kasidit Samrej, który zwyciężył 6:3, 5:7, 6:4. 25-latek bardzo nerwowo zareagował na porażkę, dając po ostatniej piłce ogromny wyraz swojej złości i frustracji. Doszczętnie zniszczył rakietę wielokrotnie uderzając nią o kort oraz ławkę. Zignorował także swojego przeciwnika i nie podał mu ręki po zakończeniu gry.

Po pewnym czasie i uspokojeniu emocji Kwon udał się do obiektu, w którym trenuje jego oponent i osobiście przeprosił go za swoje zachowanie. Ponadto, w mediach społecznościowych, zamieścił post wyrażający skruchę. – Chciałbym szczerze przeprosić wszystkich rodaków, którzy nas wspierają oraz kibiców na stadionie. Przeprosiłem też już Samreja, którego mogłem urazić moim niewłaściwym zachowaniem. Szczerze tego żałuję – oznajmił.

Za swoje przewinienie Kwon może też spodziewać się kary od Koreańskiego Komitetu Sportu Olimpijskiego, który wydał w tej sprawie oficjalny komunikat. – Po zakończeniu Igrzysk dokonamy kompleksowej oceny sytuacji i podejmiemy odpowiednie działania – czytamy w oswiadczeniu. Koreańczyk może jednak w pozytywny sposób zakończyć tegoroczne Igrzyska i zdobyć medal. W dalszym ciągu występuje bowiem w turnieju deblowym i w parze z Seongchanem Hongiem zagra o finał.