Korespondencja z Gdyni. Fręch bez instynktu kilera i awansu do 2. rundy

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: LOTOS PZT Polish Tour

Dwie Polki zagrają w drugiej rundzie BNP Paribas Open. Do Katarzyny Kawy i Weroniki Falkowskiej miała szansę dołączyć Magdalena Fręch, jednak najwyżej notowana z biało-czerwonych uległa 3:6, 6:2, 4:6 Nurii Parrizas Diaz.

To był tenisowy dreszczowiec. Fręch i Parrizas Diaz zażarcie walczyły przez dwie godziny i 12 minut. Ostatecznie minimalnie lepsza okazała się Hiszpanka, która wygrała dwa ostatnie gemy i decydującego seta 6:4. W końcówce aż kipiało od emocji. Dwie minuty przed zakończeniem pojedynku Parrizas Diaz miała pierwszą okazję do jego zakończenia, a po drodze szanse na wyrównanie miała jeszcze Fręch.

Wydaje się jednak, że tenisistka z Łodzi może bardziej żałować wydarzeń z początku trzeciego seta. Wówczas była na fali, natomiast rywalka popełniała sporo niewymuszonych błędów. Od stanu 1:2 w drugiej odsłonie rywalizacji Fręch wygrała sześć gemów z rzędu. Seria mogła być dłuższa, jednak po wywalczeniu przełamania na początku trzeciego seta Fręch wypuściła z rąk szansę na podwyższenie prowadzenia. Kilka błędów naszej reprezentantki sprawiło, że to Parrizas Diaz zdołała wyrównać na 1:1, a później już wróciła na właściwe tory i wyszarpała awans do drugiej rundy.

Pojedynek na pewno mógł podobać się kibicom. Organizatorzy podjęli słuszną decyzję o ustawieniu go na sesję wieczorną, dzięki czemu Fręch mogła liczyć na głośniejszy doping. Żaden kibic na pewno nie opuścił trybun przed ostatnią piłką. Długie wymiany, często stojące na wysokim poziomie, nie pozwalały oderwać się od spotkania.

Magdalenie Fręch pozostał jeszcze występ w grze podwójnej (w środę zagra w 1. rundzie u boku Katarzyny Kawy), natomiast Nuria Parrizas Diaz zagra w 1/8 finału z Rosjanką Aminą Anszbą. Jeśli wygra, po raz pierwszy w karierze awansuje do ćwierćfinału zawodów WTA. Pomóc jej w tym może tajna broń z dzisiejszego pojedynku, czyli bekhend wzdłuż linii.

Pierwsze mecze 1/8 finału odbędą się w środę. Nie przed godziną 15 na korcie centralnym pojawią się Weronika Falkowska i Tamara Korpatsch.