Korespondencja z Gdyni. Kawa dołączyła do Falkowskiej

/ Lena Hodorowicz , źródło: własne, foto: Andrzej Szkocki

Katarzyna Kawa poszła w ślady Weroniki Falkowskiej i awansowała do drugiej rundy BNP Paribas Poland Open. Polka pokonała reprezentantkę Chorwacji, Terezę Mrdezę, 6:3, 1:6, 6:2.

Tereza Mrdeza dostała się do głównej drabinki BNP Paribas Poland Open jako szczęśliwa przegrana z eliminacji. W drugiej rundzie turnieju kwalifikacyjnego pokonała ją Włoszka Federica di Sarra. W związku z wycofaniami kilku zawodniczek w głównej imprezie znalazło się jednak miejsce dla Chorwatki.

Serwis zdecydowanie nie był wyznacznikiem podczas wtorkowego spotkania Kawy z Mrdezą. W pierwszej odsłonie meczu doszło aż do siedmiu przełamań. Tylko dwukrotnie gem został wygrany przez serwującą i w obu przypadkach było to podanie Polki. To właśnie zadecydowało o ostatecznym rezultacie. Po trzech kwadransach nasza tenisistka objęła prowadzenie 6:3.

W drugiej partii do przełamania doszło już w drugim gemie, lecz tym razem jako pierwsza dwugemowe prowadzenie objęła Mrdeza. Wprawdzie chwilę później doszło do odłamania na korzyć naszej reprezentantki, lecz od tego momentu Kawa nie zdobyła już w drugim secie ani jednego gema.

Na decydującą odsłonę Polka wyszła zdeterminowana. Po każdym wygranym punkcie dodawała sobie otuchy i miało to swoje odzwierciedlenie na tablicy wyników. Ponownie set rozpoczął się od jej dwugemowego prowadzenia. Tym razem jednak po zaciętym gemie nasza reprezentantka utrzymała serwis i pewnym krokiem zmierzała w kierunku awansu. Nie zdołała wprawdzie domknąć meczu przy własnym podaniu przy stanie 5:1, lecz wykorzystała drugą taką szansę na returnie.

W drugiej rundzie rywalką Katrzyny Kawy będzie rozstawiona z numerem „3” Irina Camelia Begu. Rumunka pokonała dzisiaj Belgijkę Ysaline Bonaventure w dwóch setach. Na ćwierćfinał nie ma już szans Weronika Baszak. Młoda Polka pożegnała się z imprezą po trzysetowym meczu z Aleksandrą Sasnowicz. Dzisiaj czeka nas jeszcze starcie Magdaleny Fręch z Nurią Parrizas Diaz.


Wyniki

Pierwsza runda singla

Katarzyna Kawa (Polska) – Tereza Mrdeza (Chorwacja, LL) 6:3, 1:6, 6:2