Korespondencja z Gdyni. Kawa w ćwierćfinale!

/ Lena Hodorowicz , źródło: własne, foto: Andrzej Szkocki

W ćwierćfinale pierwszej edycji BNP Paribas Poland Open wystąpi reprezentantka naszego kraju! Katarzyna Kawa pokonała Irinę Camelię Begu w walce o najlepszą ósemkę imprezy.

Po wycofaniu się z turnieju Julii Putincewej i Tamary Zidanszek, Begu była najwyżej rozstawioną zawodniczką w Gdyni. Nie miało to jednak żadnego znaczenia w czwartkowym spotkaniu. W pierwszej partii Kawa grała pewnie, przejmowała inicjatywę i od stanu 2:2 wszystkie gemy w tej odsłonie powędrowały na jej konto.

Drugi set rozpoczął się lepiej dla Rumunki. Objęła ona wczesne prowadzenie 3:1, lecz nasza tenisistka szybko zaczęła gonić wynik. Begu zaczęła się denerwować, co spowodowało napiętą atmosferę na korcie. Gdy Polka wyrównała stan na 3:3 i wydawało się, że nad drugim setem również przejęła kontrolę, przeciwniczka uzyskała przewagę przełamania. Begu prowadzeniem ponownie mogła cieszyć się jednak tylko chwilę, bo Kawa zdobyła trzy gemy z rzędu i po godzinie i prawie trzech kwadransach gry mogła unieść ręce w geście zwycięstwa.

W ćwierćfinale turnieju rywalką Kawy będzie Kateryna Kozłowa, która po przegraniu pierwszego seta odrobiła straty i ostatecznie pokonała Białorusinkę Alaksandrę Sasnowicz.


Wyniki

Druga runda singla

Katarzyna Kawa (Polska) – Irina Camelia Begu (Rumunia, 3) 6:2, 6:4